Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

860 mld zł na służbę zdrowia w 6 lat. Minister obiecuje

- Od 2008 do 2014 roku na ochronę zdrowia wydano 460 mld zł. W latach 2018-2024 to będzie 860 mld zł, czyli prawie dwa razy więcej - mówił w sobotę w sejmie minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Szumowski zabrał głos podczas konferencji, którą Prawo i Sprawiedliwość zwołało w sobotę w parlamencie (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Słowa szefa resortu zdrowia cytuje Polska Agencja Prasowa. Szumowski zabrał głos podczas konferencji, którą Prawo i Sprawiedliwość zwołało w sobotę w parlamencie. Dotyczyła ona zasad prowadzenia polityki rozwoju w Polsce, przede wszystkim we współpracy z samorządami.

Zobacz też: Jurek Owsiak pochwalił ministra Szumowskiego

- Zastaliśmy służbę zdrowia w stanie - jeśli porównać to do pacjenta - (...) ciężkim, jeśli nie gorzej. Brak kadr, brak pieniędzy, brak koordynacji szpitali, brak informatyzacji, brak sensownego planu, co dalej - mówił. I dodawał, że dopiero PiS uznało: "Tak, to ważny element państwa".

Szumowski podkreślał, że w minionym roku na służbę zdrowia przeznaczone zostało 4,86 proc. PKB. W 2019 roku natomiast ma to być już prawie 5 proc. Docelowo ma to jednak być 6 proc. o czym PiS wielokrotnie wspominał.

Minister zdrowia wskazał, że braki dotyczą m.in. kadry pielęgniarskiej. Stąd 100 mln zł wydane na programy promujące zatrudnienie w roli pielęgniarek.

Kolejnym elementem jest inwestycja w onkologię. - Do tej pory było tak, że jeżeli ktoś chciał się w onkologii leczyć u dobrego specjalisty, to musiał jechać kilometrami, żeby trafić do centralnego ośrodka. My chcemy, żeby jakość, która jest w dużych ośrodkach, była dostępna blisko pacjenta - podkreślał Łukasz Szumowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: szumowski, służba zdrowia, gospodarka, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-01-2019

TomemOwsiak uzbierał wiecej w 6 dni

26-01-2019

Doktor HauzerPolscy lekarze usmiercali pacjentow zastrzykami pawulonu za 500 zlotych prowizji z zakladu pogrzebowego . Wszystkim korzystajacym z uslug ""sluzby"" … Czytaj całość

26-01-2019

zcxpodwyżki pensji personelowi medycznemu w żaden sposób nie poprawią jakości usług.

Rozwiń komentarze (33)