Notowania

ivanka trump
12.01.2019 21:01

AFP: Ivanka Trump kandydatką na szefa Banku Światowego

Ivanka Trump jest jedną z kandydatek na nowego prezesa Bank Światowego - podała w sobotę agencja AFP. Zwyczajowo szefem BŚ jest Amerykanin, a na czele Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) stoi Europejczyk. Ivanka Trump to córka i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Ivanka Trump to córka i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa.

O tym, że Ivanka Trump jest rozważana jako kandydatka na stanowisko nowego prezesa Banku Światowego informuje także "Financial Times".

7 stycznia rezygnację złożył dotychczasowy prezes Banku Światowego Jim Yong Kim. Od 1 lutego Kristalina Georgiewa, dotychczasowa dyrektor wykonawcza Banku, będzie pełnić obowiązki prezesa BŚ.

Wśród osób wymienianych jako potencjalni kandydaci na następcę Kima - oprócz Ivanki Trump - wymieniani są: była ambasador USA przy ONZ Nikki Haley, wysoki rangą urzędnik resortu finansów USA David Malpass i szef amerykańskiej agencji rozwoju międzynarodowego USAID Mark Green.

Po ogłoszeniu nieoczekiwanej decyzji poprzedniego szefa Banku agencja AFP napisała, że da to Trumpowi, który jest niechętnie nastawiony do instytucji ponadnarodowych, okazję do wskazania nowego prezesa BŚ. Trump wielokrotnie krytykował Bank za udzielanie pożyczek pewnym krajom, a zwłaszcza Chinom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-01-2019

nieswietySynek, córcia, zięć, szwagier... Jak w pislandii.

12-01-2019

boloJAJA, JAJA, moze by tak kota prezesa zrobic szefem Pentagonu ?

12-01-2019

Europa+Ivanka Trump to taka amerykańska Martynka Wojciechowska

Rozwiń komentarze (21)