Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|

Antonow w Warszawie. Dziennikarze ustalili, że za akcją stała Agencja Wywiadu

121
Podziel się:

To funkcjonariusze Agencji Wywiadu stoją za sprowadzeniem przez KGHM kilku milionów bezużytecznych maseczek dla personelu medycznego - przekonuje "Gazeta Wyborcza". Przypomnijmy, że chodzi o fetowane z udziałem najwyższych urzędników lądowanie największego samolotu świata Antonowa An-225 Mrija.

Antonow w Warszawie. Dziennikarze ustalili, że za akcją stała Agencja Wywiadu
Antonowa witał na lotnisku m.in. premier Mateusz Morawiecki
bESkEfmd

Zorganizowana z pompą pół roku temu akcja sprowadzenia przez KGHM kilku milionów bezużytecznych maseczek dla personelu medycznego w rzeczywistości była operacją funkcjonariuszy Agencji Wywiadu, którym pomogły firmy stworzone przez oficerów służb amerykańskich i chińskich – ustaliła "Gazeta Wyborcza" po przeprowadzeniu dziennikarskiego śledztwa.

"Cała akcja od początku do końca była prowadzona i chroniona przez polski wywiad" - przekonuje w rozmowie z "GW" jeden z jej informatorów, dobrze znający kulisy operacji.

bESkEfmf

Wyjaśnia, że KGHM przepłacił za nie niemal trzykrotnie. A dlaczego to koncern kupił maseczki, choć było to zadanie rządu? "W rządzie obawiano się jednak niepowodzenia misji. Dlatego na pośrednika operacji wyznaczony został KGHM, którego prezesem od dwóch lat jest Marcin Chludziński, uważany za człowieka premiera Mateusza Morawieckiego" – czytamy w "GW".

Zobacz także: Maseczki niespełniające norm przyleciały Antonowem. Co się z nimi stało?

Miedziowy kombinat ani rząd nie ujawnili do dziś, ile kosztował sprzęt, który w kwietniu na Okęciu witał premier. "Tajemnicą handlową" jest nawet rodzaj i ilość ładunku, którym wyładowany był Antonow. Nieoficjalnie wiadomo, że samych maseczek na jego pokładzie znajdować się miało kilka milionów.

bESkEfml

Poprosiliśmy KGHM i Agencję Wywiadu o ustosunkowanie się do tych zarzutów. Czekamy na stanowisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESkEfmG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(121)
Bulgot
rok temu
A wypchali sobie kieszenie jak zwykle to u nas norma a winnych nie ma i nie będzie bo przecież przestępcą przestępcy nie skarze,robi się szwindel a i trzeba się podzielić z resztą i jest gitara po co wałkować jak i tak za to nikt nie odpowie.
HYde#
rok temu
Komentarz do tej sprawy napisał już kilkaset lat temu (prawdopodobnie syn Elżbiety I królowej Anglii ) dramaturg znany w Polsce pod nazwiskiem -Szekspir, a brzmi on : 'reszta jest milczeniem'....
blabla
rok temu
Przecież w tym samym czasie do porto dobijał transport węgla z Kolumbii. Bo jak wiadomo w Polsce nic się nie opłaca, łącznie z wydobyciem węgla, złota, srebra, jedynie może miedź ...
bESkEfmH
JOHAN
rok temu
fajne państwo, fajny premier, fajny kghm i fajne głupie propagandowe zakupy = fajny samolot, a społeczeństwo fajnie jest nabijane w butelkę
coron
rok temu
GW jest tak prawdomówna jak Wałęsa Michnik i cała świta
...
Następna strona