Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Artur Soboń już nie od "Mieszkania Plus". Ma być wiceministrem w resorcie Sasina

Artur Soboń, do niedawna sekretarz w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, a ostatnio w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, znów ma się przeprowadzić. Jak wynika z nieoficjalnych informacji money.pl, tym razem ma zostać wiceszefem resortu Aktywów Państwowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(facebook)
Soboń nadzorował m.in. program "Mieszkanie Plus" (Fot: Artur Soboń)

Artur Soboń do niedawna był sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - był odpowiedzialny za budownictwo, w tym za program "Mieszkanie Plus". Od połowy listopada - po zmianach w rządzie - jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Ale to jeszcze nie koniec roszad.

Teraz, jak ustalił money.pl, ma objąć stanowisko wiceszefa nowego resortu Jacka Sasina - Ministerstwa Aktywów Państwowych. W rozmowie z nami Artur Soboń nie chciał wprost potwierdzić, czy wybiera się do nowego resortu. Zaznaczył, że trzeba pytać o to premiera lub wicepremiera Sasina.

- Obecnie jestem na liście płac Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, choć ciągle ściśle współpracuję z minister rozwoju Jadwigą Emilewicz. Moje biuro mieści się natomiast w resorcie infrastruktury. Teraz, jak pan mówi, są pogłoski o resorcie ministra Sasina. Więc można powiedzieć, że pracuję w czterech ministerstwach - uśmiecha się Artur Soboń.

Soboń żartuje z plotek, ale jak mówi jeden z wysokich rangą urzędników rządowych, "z jego nową funkcją jest coś na rzeczy".

Emilewicz: "Wstydliwie niska akcyza nie służy celom społecznym"

W programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz powiedziała wprost, że "Artur będzie miał niebawem nowe wyzwania z rządem". Kto więc zamiast niego będzie nadzorował program "Mieszkanie Plus"? Minister zaznaczyła, że wyjaśni się to "do przyszłego tygodnia".

Artur Soboń pochodzi ze Świdnika - pracował też w tamtejszym urzędzie miejskim, w tym na stanowisku sekretarza miasta. Był również radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Soboń w swojej karierze nie stronił od kontrowersyjnych wypowiedzi. W 2018 roku zaproponował na przykład, by single płacili "bykowe".

- Prywatnie uważam, że takie osoby powinny płacić "bykowe", bo to by skłoniło ich do założenia rodziny. Mówię pół żartem, pół serio, bo chciałbym, by "Mieszkanie Plus" było przede wszystkim programem dla rodzin. W ustawie jednak ujęliśmy to w taki sposób, że dopłaty wypłacane będą nie tylko rodzinom w klasycznym tego słowa znaczeniu – stwierdził Soboń w rozmowie z "Faktem".

Kontrowersje dotyczą też samego programu "Mieszkanie plus", który nadzorował Soboń. Dotychczas do użytku oddano mniej niż tysiąc mieszkań, 1,5 tys. jest w budowie. Tymczasem premier Morawiecki zapowiadał, że do końca 2019 r. powstanie nawet 100 tys. mieszkań w ramach programu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2019

Mądrych tam nie maparoma kalekami intelektualnymi Pis NIE JEST W STANIE SKUTECZNIE ZARZĄDZAĆ PAŃSTWEM!!!!!!!!!!!!

29-11-2019

acatea co nie ma mądrych Polaków tylku tych kilku nieuków suwacie z lewa do prawa . Zenada , dyktatura jak za Perona w Chile

29-11-2019

goscOni zamieniaja sie tylko stolkami.

Rozwiń komentarze (118)