Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

ASF. Wykryto kolejne ogniska wirusa

91
Podziel się

Wirus ASF znowu atakuje. Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach stwierdził dwa kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń - na terenie warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego.

Dwa nowe ogniska ASF w Polsce
Dwa nowe ogniska ASF w Polsce (Fotolia)
bDUISJtx

Nowe ogniska ASF wykryto w gminie Budry oraz w gminie Jabłonna Lacka. "Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu 38 i 39 ogniska ASF w Polsce w 2019 roku, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach" - czytamy w komunikacie.

Gmina Budry leży w powiecie węgorzewskim, w woj. warmińsko-mazurskim. Hodowano tam 2004 świnie. Z kolei gmina Jabłonna Lacka leży w powiecie sokołowskim, w woj. mazowieckim, gdzie utrzymywano 22 świnie. "Oba gospodarstwa znajdują się obszarach zagrożonych.

bDUISJtz

W obu gospodarstwach "wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby", to - zgodnie z przepisami - oznacza wybicie świń.

Zobacz także: Obejrzyj: Ekspansja wirusa ASF. "Czesi poradzili sobie w pół roku"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUISJua
KOMENTARZE
(91)
Felicjan
2 lata temu
To nie są żarty.Ile to już trwa lat i ile ten bałagan będzie trwał.juz nie wiem o co tu chodzi z tym pomorem.Napewno chodzi o biznes.
Boryna
2 lata temu
Dziwne że gdy Polska hodowla zaczęła być doceniana na świecie, pojawiło się ASF a za nią likwidacja tego działu gospodarki.
Prawda
2 lata temu
I znów będziemy jeść świnie z izraela
bDUISJub
ewa
2 lata temu
z jakiego kraju będziemy jedli mięso?Kto szuka rynku zbytu?
Eva
2 lata temu
Ciekawe kto na tym zarabia?
...
Następna strona