Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ASF. Wykryto kolejne ogniska wirusa

Wirus ASF znowu atakuje. Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach stwierdził dwa kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń - na terenie warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Dwa nowe ogniska ASF w Polsce

Nowe ogniska ASF wykryto w gminie Budry oraz w gminie Jabłonna Lacka. "Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu 38 i 39 ogniska ASF w Polsce w 2019 roku, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach" - czytamy w komunikacie.

Gmina Budry leży w powiecie węgorzewskim, w woj. warmińsko-mazurskim. Hodowano tam 2004 świnie. Z kolei gmina Jabłonna Lacka leży w powiecie sokołowskim, w woj. mazowieckim, gdzie utrzymywano 22 świnie. "Oba gospodarstwa znajdują się obszarach zagrożonych.

W obu gospodarstwach "wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby", to - zgodnie z przepisami - oznacza wybicie świń.

Obejrzyj: Ekspansja wirusa ASF. "Czesi poradzili sobie w pół roku"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wirus, asf, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2019

BorynaDziwne że gdy Polska hodowla zaczęła być doceniana na świecie, pojawiło się ASF a za nią likwidacja tego działu gospodarki.

12-08-2019

FelicjanTo nie są żarty.Ile to już trwa lat i ile ten bałagan będzie trwał.juz nie wiem o co tu chodzi z tym pomorem.Napewno chodzi o biznes.

12-08-2019

PrawdaI znów będziemy jeść świnie z izraela

Rozwiń komentarze (91)