Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Babcia+. Zasiłek dla babci za opiekę nad małym wnukiem

174
Podziel się

Węgierski pomysł, o którym swego czasu wspominała Elżbieta Rafalska, jest wciąż rozważany. Ministerstwo rodziny zastanawia się nad wprowadzeniem zasiłków dla babć i dziadków za opiekę nad wnukami. Wszystko, by rozwijać politykę prorodzinną.

Babcia+. Zasiłek dla babci za opiekę nad małym wnukiem
Czy dziadkowie otrzymaliby zasiłek na opiekę nad wnukami? (Adobe Stock)
bDYdZbRx

Minister Marlena Maląg w poniedziałkowej rozmowie z Radiową Jedynką mówiła, że pod obserwacją polskiego rządu jest węgierska polityka prorodzinna. Między innymi chodzi o tamtejsze świadczenie pozwalające dziadkom na przejęcie opieki nad dziećmi w wieku 1-3, żeby rodzice mogli dokonać wyboru, czy mama wraca do pracy.

Wygląda to tak, że gdy mama wraca do pracy, może przekazać swój zasiłek na babcię lub dziadka, którzy w tym czasie będą opiekować się dzieckiem. Zasiłku nie można łączyć z emeryturą ani pracą – zastrzega "Fakt", opisując, jak działa program na Węgrzech. Ma też swój limit.

Zobacz także: 500+ zamieni się w 700+? "Taki program jest niespotykany w Europie"
bDYdZbRz

Mówiąc o ciekawych inicjatywach prorodzinnych w Grupie Wyszehradzkiej, Maląg wymieniła też niskooprocentowane kredyty na mieszkania w zależności od ilości dzieci urodzonych w małżeństwie, dofinansowania dla dużych rodzin czy zwolnienie z podatku kobiet, które urodziły więcej niż czworo dzieci.

- Nie mówię, że my te rozwiązania będziemy przenosić do naszych, ale analizowane są różne warianty i ich wpływ na podniesienie dzietności w poszczególnych krajach - zaznaczyła minister w radiowej Jedynce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYdZbSa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(174)
babcia
2 tyg. temu
Zaraz zaraz a jaki zasiłek otrzymuje mama opiekując się dzieckiem do 3 roku życia???? 0zł więc o co znów chodzi o jakie rozdawnictwo? 0zł i tyle! Ludzie nie wiem kim WY jesteście ale nienawidzicie dzieci tak bardzo, że aż dziw. TAK dzieciom należy się godne życie a zawiść WASZA jest nieuzasadniona
pietruszka
2 tyg. temu
dziadkowie też bo dyskryminacja
pietruszka
2 tyg. temu
to by było bum urodzaju bo opiekunka babcia to znakomity pomysł
bDYdZbSb
Babcia
2 tyg. temu
Zasiłek plus dla babci tylko musi zrezygnować z renty czy emerytury aby to dostać.
obywatel emer
2 tyg. temu
PiS za te wszystkie zapomogi i zasilanie babć kasą z emerytur emerytow na wychowywanie wnukow przegra te wybory,to jest wielkie rozdawnictwo,tak panie Kaczyńskito jest zwykłe złodziejstwo.
...
Następna strona