Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Babcia+. Zasiłek dla babci za opiekę nad małym wnukiem

174
Podziel się:

Węgierski pomysł, o którym swego czasu wspominała Elżbieta Rafalska, jest wciąż rozważany. Ministerstwo rodziny zastanawia się nad wprowadzeniem zasiłków dla babć i dziadków za opiekę nad wnukami. Wszystko, by rozwijać politykę prorodzinną.

Babcia+. Zasiłek dla babci za opiekę nad małym wnukiem
Czy dziadkowie otrzymaliby zasiłek na opiekę nad wnukami? (Adobe Stock)

Minister Marlena Maląg w poniedziałkowej rozmowie z Radiową Jedynką mówiła, że pod obserwacją polskiego rządu jest węgierska polityka prorodzinna. Między innymi chodzi o tamtejsze świadczenie pozwalające dziadkom na przejęcie opieki nad dziećmi w wieku 1-3, żeby rodzice mogli dokonać wyboru, czy mama wraca do pracy.

Wygląda to tak, że gdy mama wraca do pracy, może przekazać swój zasiłek na babcię lub dziadka, którzy w tym czasie będą opiekować się dzieckiem. Zasiłku nie można łączyć z emeryturą ani pracą – zastrzega "Fakt", opisując, jak działa program na Węgrzech. Ma też swój limit.

Zobacz także: 500+ zamieni się w 700+? "Taki program jest niespotykany w Europie"

Mówiąc o ciekawych inicjatywach prorodzinnych w Grupie Wyszehradzkiej, Maląg wymieniła też niskooprocentowane kredyty na mieszkania w zależności od ilości dzieci urodzonych w małżeństwie, dofinansowania dla dużych rodzin czy zwolnienie z podatku kobiet, które urodziły więcej niż czworo dzieci.

- Nie mówię, że my te rozwiązania będziemy przenosić do naszych, ale analizowane są różne warianty i ich wpływ na podniesienie dzietności w poszczególnych krajach - zaznaczyła minister w radiowej Jedynce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(174)
babcia
rok temu
Zaraz zaraz a jaki zasiłek otrzymuje mama opiekując się dzieckiem do 3 roku życia???? 0zł więc o co znów chodzi o jakie rozdawnictwo? 0zł i tyle! Ludzie nie wiem kim WY jesteście ale nienawidzicie dzieci tak bardzo, że aż dziw. TAK dzieciom należy się godne życie a zawiść WASZA jest nieuzasadniona
pietruszka
rok temu
dziadkowie też bo dyskryminacja
pietruszka
rok temu
to by było bum urodzaju bo opiekunka babcia to znakomity pomysł
Babcia
rok temu
Zasiłek plus dla babci tylko musi zrezygnować z renty czy emerytury aby to dostać.
obywatel emer
rok temu
PiS za te wszystkie zapomogi i zasilanie babć kasą z emerytur emerytow na wychowywanie wnukow przegra te wybory,to jest wielkie rozdawnictwo,tak panie Kaczyńskito jest zwykłe złodziejstwo.
...
Następna strona