Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Balcerowicz: powinno nas szokować, że minister sprawiedliwości zwalcza praworządność

- Unijne rozporządzenie w sprawie powiązania wypłaty funduszy unijnych z praworządnością nie zmieniło się, dodatkowy, kompromisowy zapis nie ma mocy prawnej, choć może mieć znaczenie polityczne - podkreślał w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, szef rady FOR, były wicepremier i minister finansów. Kompromis miałby zakładać, że wstrzymanie środków unijnych nie następowałoby automatycznie w razie stwierdzenia naruszenia praworządności. Ocenił przy tym, że w efekcie groźby zawetowania budżetu UE Polska poniosła ogromne szkody reputacyjne jako kraj, którym "rządzą awanturnicy polityczni". - Właściwie powinno nas szokować, że osoba będąca ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym najbardziej agresywnie zwalcza w Polsce inicjatywę unijną popieraną przez 25 krajów, aby powiązać wypłatę środków unijnych z przestrzeganiem praworządności - dodał Balcerowicz.

0
0
44
Podziel się
Komentarze (44)
zobacz więcej komentarzy (44)
KOMENTARZE
(44)
Loen
2 lata temu
Walka z koronawirusem, to ciężki bój. NIK kupił w połowie roku 5 aut za 509 tyś pln, obecnie dokupił 5 kolejnych za 464.5 tyś pln. Administracja rządowa kupiła 308 aut za 28 mln pln. Aby wszyscy byli happy, to dla policji i właściwego stróżowania noworocznych godzin policyjnych, kupują 100 samochodów Hyundai Tucson napęd 4x4 cena jednego ""rodzynka"" to 147 tyś pln. W szpitalach ""polowych"" w Szczecinie i Radomiu zniknąło wyposażenie (łóżka + aparatura warte po 13 mln pln w obu miastach). Rząd w ten sposób walczy z wirusem. Emilewicz na rozstanie ze stołkiem ministra, wydała na nagrody prawie 12 mln pln. Wszystko to w ramach ""dofinansowania"" szpitali oraz służb medycznych. To nie jest żart, to piSS-owska metoda eutanazji polskiego społeczeństwa. Czego w latach 1945 - 54 nie zrobili wujkowie Wilhelm i Henryk Świątkowscy, dziś Kain Kaczyński, kontynuuje. To nie jest zbrodnia, to ciąg dalszy wujkowych planów dotyczących likwidacji Polek i Polaków.
Sam
2 lata temu
Jak ktoś jest szefem mafii to nie w smak mówić o praworzadnisci
MAŁY
2 lata temu
Pamiętam Balcerowicza jak wykładał ekonomia w KC PZPR ekonomia socjalizmu jest lepsza od ekonomia kapitalizmu ,Leper miał rację BALCEROWICZ musi odejść.
Kuba83
2 lata temu
Mnie to szokuje.
prawnik
2 lata temu
Ciekawe dlaczego pan minister sprawiedliwości boi się tak praworządności??????????????????? Oto jest pytanie !
...
Następna strona