Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Biden nie wyklucza sankcji wobec samego Putina

15
Podziel się:

Joe Biden poinformował, że rozważa nałożenie bezpośrednich personalnych sankcji na prezydenta Rosji Władimira Putina w przypadku ataku Rosji na Ukrainę. Stany Zjednoczone unikały dotąd nakładania sankcji bezpośrednio na głowy państw. Po aneksji Krymu nie nałożono sankcji na Putina. Takie rozwiązanie stosowano wobec m.in. rosyjskich oligarchów.

Biden nie wyklucza sankcji wobec samego Putina
Joe Biden nie wyklucza sankcji wobec Putina (PAP/EPA, MICHAEL REYNOLDS)

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że brana jest opcja nałożenia personalnych sankcji na prezydenta Rosji Władimira Putina. Biden powiedział również, że w najbliższym czasie może przenieść część z 8500 żołnierzy amerykańskich, którzy zostali w poniedziałek postawieni w stan podwyższonej gotowości.

Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział również, że w najbliższym czasie może przenieść do Europy część z 8500 żołnierzy amerykańskich, którzy zostali w poniedziałek postawieni w stan podwyższonej gotowości.

Biden wyklucza wysłanie wojsk na Ukrainę

Dodał również, że "wszyscy od Polski po nas mają powód, by być zaniepokojeni tym, co może się stać, możliwą agresją Rosji i tym, jak ten konflikt może się potoczyć".

Zobacz także: Konflikt na Ukrainie. "Musimy się przygotować na falę migracyjną"

Biden dodał, że żadne wojska amerykańskie nie zostaną rozmieszczone na Ukrainie.

- Nie mamy zamiaru umieszczać na Ukrainie sił amerykańskich ani sił NATO – powiedział Joe Biden.

Agencja Reuters przypomniała, że USA unikały dotąd nakładania sankcji na przywódców obcych krajów. Jedynie były prezydent USA Donald Trump nałożył sankcje na prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro w 2017 r. i na najwyższego przywódcę Iranu ajatollaha Alego Chameneiego w 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Robo
2 lata temu
Ok, tylko czy przy tej demencji Biden nie zapomni o czym poinformował ?
Marian
2 lata temu
Nikogo nie obrażając, NATO mówi o sobie jak o potędze militarnej, a fakty są takie, że dookoła Ukrainy zebrało się już około 200 tysięcy żołnieży, a NATO wydaje komunikat, że w razie konieczności wyślę 7, 8 czy 9 tysięcy? Tu brakuje conajmniej 1 zera. 70 tysięcy żołnieży to bym zrozumiał.
EXE
2 lata temu
Ja nie wiem, ale w czasie zimnej wojny w Niemczech stacjonowało na stałe 300 tysięcy żołnieży amerykańskich. Zrozumiałbym 30 tysięcy z USA, 30 tys. z Francji, 30 tysięcy z Niemiec, to byłaby jakaś liczba, a tak wygląda to na prowokację.
Żal
2 lata temu
Obiecali Ukrainie bezpieczeństwo za atom. To teraz jaki będzie ich wizerunek na świecie...
Polak
2 lata temu
Wojna przeciw ludzkości już trwa...