Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bill Gates przypomina, że szczepionki na koronawirusa muszą trafić do wszystkich. Również tych, których na nie nie stać

170
Podziel się

Bill Gates przypomniał, że gdy szczepionki przeciwko koronawirusowi oraz leki stosowane przy COVID-19 będą już dostępne, bogate kraje nie mogą zapominać, że milionów ludzi na świecie nie będzie na nie stać.

Bill Gates wielokrotnie w ostatnich tygodniach mówił o tym, że świat musi byc solidarny w walce z koronawirusem
Bill Gates wielokrotnie w ostatnich tygodniach mówił o tym, że świat musi byc solidarny w walce z koronawirusem (YouTube.com)
bDIIRZgB

- Jeśli pozwolimy, aby leki i szczepionki trafiły do tych, którzy zaoferują najwyższą cenę, zamiast do ludzi i miejsc, w których są one najbardziej potrzebne, będziemy mieli dłuższą, bardziej niesprawiedliwą, bardziej śmiercionośną pandemię - powiedział założyciel Microsoftu w nagraniu opublikowanym w sobotę podczas wirtualnej konferencji poświęconej COVID-19. Została ona zorganizowana przez Międzynarodowe Towarzystwo AIDS. O sprawie pisze Reuters

W badania nad lekami i szczepionkami najbogatsze kraje i wielkie koncerny włożyły ogromne pieniądze. Stąd obawa, że gdy już one powstaną, inwestorzy będą chcieli odzyskać poniesione nakłady i cenę szczepionek i leków określą na poziomie nie do zaakceptowania przez najbiedniejsze kraje.

bDIIRZgD

W świecie, w którym 767 mln ludzi żyje za mniej 1,90 dolara dziennie (dane UNICEF z 2018 r.), spowodowałoby to wykluczenie ogromnej rzeszy ludzi. A przecież koronawirus jest najgroźniejszych właśnie w krajach trzeciego świata, gdzie ludzie żyją w ścisku, mają ubogą dietę i małe szanse na pomoc medyczną.

Gates przypomniał, że batalia o to, by lekarstwa ratujące życie były dostępne dla wszystkich, również najbiedniejszych, rozpoczęła się 20 lat temu. Wtedy właśnie bardzo wiele mówiono o konieczności dokonywania darowizn leków na AIDS do krajów Afryki, które są najbardziej dotknięte przez tą chorobę.

Zobacz także: Obejrzyj: Rząd chce refundować szczepionkę na koronawirusa. "Przynajmniej w grupach wysokiego ryzyka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIIRZhe
KOMENTARZE
(170)
Niki
8 miesięcy temu
Sam niech sie szczepi
Great Reset
8 miesięcy temu
Dziękuje, postoję...
Pieniądz wiel...
8 miesięcy temu
Wielki kapitał ucieleśniany przez takie indywidua musi odejść na zawsze z pochodu dziejowego. Inaczej zrobi z ludzkości kompletne straszydło...
bDIIRZhf
aaa
8 miesięcy temu
Bill Geates nagle z informatyka stał się znawcą i autorytetem medycznym........:(((, nie dajmy się ogłupić, ludzie myślcie samodzielnie a nie telewizorami bo wylądujecie w czarnej ......
123467890
8 miesięcy temu
Szanowny pan Gates swoich dzieci nie pozwolił szczepić. Ale cały świat największy medyk chce wyszczepić. Co to do cholery ma znaczyć ?! Kim jest ten Gates , że każe nam się szczepić ?! Precz z łapami ode mnie . Już wyszczepił , znamy jego praktyki pseudomedyczne, za które powinien odpowiedzieć karnie. A świat patrzy i co powie na to?
...
Następna strona