Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

BMW idzie w mikrotransakcje. Chcesz podgrzewane fotele? Kup abonament

25
Podziel się:

BMW rozpoczęło sprzedaż subskrypcji na podgrzewane fotele. Koszt to 18 dolarów miesięcznie, a w przypadku Wielkiej Brytanii to 15 funtów - podaje BBC. Możliwości doposażenia auta za pomocą mikrotransakcji jest więcej. Można w ten sposób włączyć np. nagrywanie materiału z kamer samochodu. Firma wyjaśnia, że system mikropłatności jest korzystny m.in. dla właścicieli używanych pojazdów.

BMW idzie w mikrotransakcje. Chcesz podgrzewane fotele? Kup abonament
BMW coraz śmielej wprowadza mikrotransakcje, które pozwalają - po opłaceniu abonamentu - zdalnie włączyć poszczególne funkcje samochodu (Photo by Jan Hetfleisch/Getty Images) (GETTY, Jan Hetfleisch)

Wielka Brytania, jak informuje serwis theverge.com, nie jest jedynym rynkiem, na którym BMW wprowadziło subskrypcje na podgrzewane fotele. Opcja ta jest oferowana już w salonach stacjonarnych w Korei Południowej. A także sklepach online koncernu w Nowej Zelandii, Niemczech czy RPA. Roczny abonament na podgrzewane fotele w autach BMW to koszt 180 dolarów. Trzech lat - 300 dolarów.

System mikrotransakcji jest dobrze znany m.in. miłośnikom gier wideo i oprogramowania komputerowego. Polega on na tym, że do "podstawy" produktu - darmowej lub tańszej od pełnej wersji - aktywuje się rozszerzenia po opłaceniu subskrypcji. Zazwyczaj kwota, jaką trzeba wydać na daną funkcję, nie jest wygórowana. Kupno wszystkich to już często wysoki wydatek.

BMW system mikrotransakcji rozwija od dwóch lat. Nowością są subskrypcje na podgrzewane fotele, ale są również możliwości aktywowania np. podgrzewania kierownicy, automatycznych świateł drogowe, adaptacyjnego tempomatu czy nagrywania materiału z kamer zamontowanych w samochodzie. Nie trzeba przy tym udawać się do salonu, by dodać funkcję do auta. Wystarczy transakcja np. na stronie producenta.

Mikrotransakcje w motoryzacji - zdzierstwo czy ułatwienie?

Wielu klientów BMW, jak podaje theverge.com, wprowadzenie mikrotransakcji określiło chciwością i wyzyskiem. Koncern jednak odpowiada krytykom, że w ten sposób daje szanse, by np. przetestować daną funkcję i ewentualnie z niej zrezygnować. Co ważne, na etapie kupna nowego auta wciąż można wybierać bogate wersje modeli, dzięki czemu opcje są włączone dożywotnio. I po jednorazowej opłacie.

BMW ponadto argumentuje, że subskrypcje są szczególnie przydatne dla właścicieli używanych samochodów. Mogą bowiem mikrotransakcjami dodać funkcje, których nie wybrał oryginalny właściciel.

BBC podkreśla, że wprowadzanie mikrotransakcji w branży motoryzacyjnej nie jest tylko domeną BMW. I jest to szerszy trend wśród producentów samochodów. Wprowadziło je m.in. Tesla, General Motors czy Ford.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
BBC
KOMENTARZE
(25)
naiwne bmw
9 miesięcy temu
tu jest polska, zaraz znajdą obejście problemu i będzie full pakiet w przystępnej cenie
AD 2055
9 miesięcy temu
To nic innego jak wprowadzanie do aut systemu zewnętrznej kontroli pod zupełnie inną przykrywką.
sfewsf`e
9 miesięcy temu
Nie no fajnie, kupuje auto i płacę w tym momencie chore pieniądze za każdą jego funkcję + przepłacam, bo podatki, normy emisji itp i jeszcze mam zasubskrybować jakąś usługę??? NIE! Ja wiem podłapali to ze świata IT ale to działa inaczej. Nie kupujesz aplikacji za 500zł tylko kupujesz za 0 zł i subskrybujesz kwotą 25zł miesięcznie, zamiast na start bulić 500zł. To jedynie ma sens.
Joker
2 lata temu
Jeszcze trochę to będziemy płacić za oddychanie jak nie zapłacisz to cię wyłącza:):):)
asoc
2 lata temu
Niech to wprowadzą w Polsce, to zaraz znajdą się warsztaty, które za drobną, jednorazową opłatą włączą full wypas w aucie ;-))
...
Następna strona