Trwa ładowanie...
bDTWESIB

Notowania

Przejdź na

Bon turystyczny trochę za późno. "Powinien być 2-3 tygodnie wcześniej"

Rząd zakładał, że w bazie obiektów przyjmujących bon turystyczny będzie nawet 100 tys. firm. W tej chwili jest ich niespełna 10 tysięcy. - Wielu przedsiębiorców ma już swoich gości i nie potrzebują dodatkowego ruchu, bo i tak w hotelu jest pełne obłożenie - mówi w programie "Money. To się liczy" Anna Kryjer, dyrektor sprzedaży portalu noclegowego Nocowanie.pl. Jej zdaniem bon wszedł w życie nieco zbyt późno. - Gdyby odbyło się to 2-3 tygodnie wcześniej, to znacznie więcej przedsiębiorców dopisałoby się do rejestru - twierdzi przedstawicielka portalu. Jak dodaje, szczyt płatności bonem turystycznym może przypaść więc na luty-marzec przyszłego roku, czyli okres ferii i zimowego wypoczynku Polaków.

04-08-2020
Tagi:
Tranksrypcja:No, nie pytam o to przypadkowo, bo kiedy spojrzymy na tę lis...
rozwiń
Na tych listach jeszcze nie ma pełnego składu. Szacunki mówiły o 100 tysiącach przedsiębiorców. My dochodzimy do poziomu 10 tysięcy.
Co sprawia, że jeszcze bardzo duża grupa nie przystąpiła i dlatego jest to pytanie, dlaczego? Czy nie chcą, czy może już sprzedali wszystko i w tym roku nie będą przyjmować bonu?
Jest to taki okres, kiedy można stwierdzić. Rzeczywiście, gdyby to było dwa, trzy tygodnie wcześniej, przedsiębiorcy dużo chętniej zapisywali się na tę listę.
W tym momencie nie dość, że mają turystów, których obsługują, więc też nie specjalnie potrzebują na ten moment dodatkowego ruchu.
Ale też automatycznie czekają może na okres, kiedy będą chcieli znów tych turystów przyjmować.
Oczywiście mówię tutaj o turystyce morskiej. Tak jak wspomniałam, jest ona typowo sezonowa.
Jeżeli chodzi o górę, to automatycznie nie wydaje mi się, żeby obiekty specjalnie czekały na coś. Bardziej chcą mieć informację, że turysta znajdzie ich konkretnie obiekt i nie będą mieli z tym problemu.
Też z tego co zauważyłam, część obiektów bada zainteresowanie, sprawdza, w jaki sposób turyści pytają - czy w ogóle pytają. Czy w rozmowach telefonicznych, czy w zapytaniach bezpośrednio do obiektu.
Czy są zainteresowani realizacją takiego bonu. Pamiętajmy, że ten bon jest realizowany praktycznie jeszcze od niepełnych czterech dni.
Więc w momencie kiedy tych zapytań od turystów otrzymają zdecydowanie więcej też myślę, że poczują motywację do tego, żeby przedstawić swoją działalność na listę.
Czyli mam rozumieć, że pewnie to najlepsze czasy dla polskiego bonu turystycznego jeszcze mają nadejść.
I nadejdą dopiero i w tym sezonie martwym i prawdopodobnie w przyszłym roku, bo też będzie można korzystać. Tak.
Spodziewamy się, że od początku już przyszłego roku i społeczeństwo będzie na tyle poinformowane i obiekty noclegowe na tyle świadome konieczności i potrzeby pozyskania tych pieniędzy, które rząd dał.
Że będą rzeczywiście chcieli mocniej w tym programie uczestniczyć. Spodziewamy się, że luty, marzec to będzie ten szczyt sezon, kiedy te bony turystyczne będą realizowane też przez turystów.
449 reakcji
73
209
167
Podziel się
Komentarze (167)
04-08-2020
pracownik hotelu
O sytuacji w branży hotelarskiej może zapytajcie jakiegoś zwykłego pracownika, a nie dyrektorkę z portalu pośredniczącego w sprzedaży noclegów, czy prezesa firmy, który...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (167)
bDTWESIN
KOMENTARZE
(167)
pracownik hot...
9 miesięcy temu
O sytuacji w branży hotelarskiej może zapytajcie jakiegoś zwykłego pracownika, a nie dyrektorkę z portalu pośredniczącego w sprzedaży noclegów, czy prezesa firmy, który patrzy na sprawę tylko przez pryzmat ile kasy można wyciągnąć. Bon to bzdura, przy obrotach liczonych w milionach miesięcznie dla hotelu takie wsparcie to grosze. Żaden hotel jeszcze nie dostał ani złotówki z tych bonów, zresztą cały program to gównie chwyt propagandowy, który miał na celu, za pieniądze podatników, nabić głosów Panu Dudzie, przed wyborami prezydenckimi.
qqq
9 miesięcy temu
Rząd zabiera w podatkach, żeby oddać w postaci bonu. Kosmos. Nie wiem czy ktoś kiedyś wymyślił coś głupszego. I to ma być pomysł na Polskę geniuszy ekonomicznych z PiSu. Pewnie skończy się, że cena noclegu za 1 dzień to cały bon.
Migotka
9 miesięcy temu
Jak to nasi rdzice uczynili, że wychowali nas bez 500+, bez zapomóg, bez 300+ i bez bonów zabierali nas na wakacje.??? Cud jakiś czy zwyczajnie społeczeństwo sie uwstecznia i stad pytania „skad wziac kase na reszte, bo na całe wakacjd dla całej rodziny nie starczy”
bDTWESJf
Berseker
9 miesięcy temu
Kogo to obchodzi ? Społeczeństwo się starzeje dzieci nowych rodzi się najmniej od czasów wojny w Polsce,a rząd ląduje kasę zabrana od tych co nie wyjechali i uczciwie zarabiają a nie mają dzieci.wiec czym ich chcecie wesprzeć aby jednak się zdecydowali na pierwsze dziecko?
kenaj
9 miesięcy temu
Wygląda na to , ze branży turystycznej nie jest potrzebna żadna pomoc , ten cały bon to tylko zagrywka przedwyborcza która niepotrzebnie obciążyła budżet ale pozwoliła wygrać Dudzie .
...
Następna strona