Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Branża fitness się otwiera. Bez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń

18
Podziel się:

Polska Federacja Fitness poinformowała, że z początkiem lutego kluby i siłownie zostaną otwarte. Wbrew obostrzeniom pandemicznym.

Branża fitness się otwiera. Bez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń
(Flickr, Nenad Stojkovic, CC BY 2.0)

Branża fitness ma dość. W poniedziałek zapowiedziała otwarcie siłowni i klubów. Wbrew rządowym ograniczeniom.

"Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji kilkunastu opinii prawnych… otwieramy branżę fitness - bez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń" - czytamy w komunikacie publikowanym na Facebooku.

Jednak w przeciwieństwie do wielu zbuntowanych przedsiębiorców, nie otwierają się dziś, ale od pierwszego lutego. Dlaczego? To również tłumaczy Polska Federacja Fitness w dalszej części komunikatu.

"Skala przygotowań, jaką wiele klubów musi udźwignąć przed w/w datą. Wielu z Nas jest zmuszonych skompletować swój skład pracowników na nowo bądź w znacznej części. Do tego dochodzą przygotowania prawne, sanitarne oraz wiele, wiele innych czynników" - czytamy

Jak podkreśla Federacja, do sprawy podchodzi strategicznie. "Wszelkie działania związane z otwarciem branży nie zmieniają nic w zakresie procedowania pozwów dot. wykazania nielegalności lockdown’u oraz kwestii odszkodowawczej".

Federacja zapewniła, że udzieli pomocy wszystkim klubom i siłowniom, które zdecydują się dołączyć.

"Wszystkim, którzy będą chcieli dołączyć do akcji otwierania swoich klubów, postaramy się zapewnić wszelkie wsparcie zarówno od strony prawnej, merytorycznej jak i 'papierologicznej'" - dodaje PFF.

Jak podkreśliła PFF, żeby się skutecznie otworzyć trzeba będzie zachować reżim sanitarny. Wskazała również przykładowe strategie oraz numery PKD, na podstawie których ryzyko stwierdzenia przez ewentualne służby dotyczące nie stosowania się do obostrzeń, może być minimalizowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
czosnek
3 lata temu
Brawo!!! No i rząd w końcu zobaczy że jest bezradny i nie wciśnie nam na chama pseudo pandemii oraz szczepionek. Polski naród jest cierpliwy ale do czasu....
mojotojo
3 lata temu
Kościół trzeba było założyć, a wpisać w praktyki religijne ćwiczenia fizyczne, to by było w porządku. Albo sieci fitness powinny dać parę stanowisk w zarządzie rodzinom rządzącej partii. Myśleć trzeba. Cóż, trzeba ufać rządowi, w końcu jasno i klarownie zarządza pandemią. Podawał premier na przełomie października i listopada jakie są progi dla lockdownu, potem zablokował publikację danych o zakażeniach z innych źródeł niż ministerstwo, a potem już mieliśmy świetne wskaźniki i spadek zachorowań. Jesteśmy poniżej progów deklarowanych przez premiera od miesięcy. Więc fitnessy zamknięte. Czego nie rozumiecie?
zamknacKW
3 lata temu
otwierajcie się, będę 1 klientem :) plecy mnie już tak bolą, że w weekendy muszę 3h leżeć na boku
AAA
3 lata temu
Bardzo dobrze! Powodzenia! :)
info
3 lata temu
I bardzo dobrze ! Wszystkie działania morawieckiego i stojącej za nim semickiej mafii z izraela i usa maja na celu doprowadzenie do bankructwa i przejecia Polskich nieruchomości ponieważ pis potajemnie planuje falę "osiedleńców" żydowskich a żeby im tu zapewnić być chce okraśc Polaków z ich własnej ziemi ! To się prosi onajwyższy wymiar kary z rygorem natychmiastowego wykonania !!!!