Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PRC
|

Branża fitness się otwiera. Bez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń

18
Podziel się

Polska Federacja Fitness poinformowała, że z początkiem lutego kluby i siłownie zostaną otwarte. Wbrew obostrzeniom pandemicznym.

Branża fitness się otwiera. Bez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń
(Flickr, Nenad Stojkovic, CC BY 2.0)
bDJJMdnV

Branża fitness ma dość. W poniedziałek zapowiedziała otwarcie siłowni i klubów. Wbrew rządowym ograniczeniom.

"Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji kilkunastu opinii prawnych… otwieramy branżę fitness - bez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń" - czytamy w komunikacie publikowanym na Facebooku.

Jednak w przeciwieństwie do wielu zbuntowanych przedsiębiorców, nie otwierają się dziś, ale od pierwszego lutego. Dlaczego? To również tłumaczy Polska Federacja Fitness w dalszej części komunikatu.

bDJJMdnX

"Skala przygotowań, jaką wiele klubów musi udźwignąć przed w/w datą. Wielu z Nas jest zmuszonych skompletować swój skład pracowników na nowo bądź w znacznej części. Do tego dochodzą przygotowania prawne, sanitarne oraz wiele, wiele innych czynników" - czytamy

Jak podkreśla Federacja, do sprawy podchodzi strategicznie. "Wszelkie działania związane z otwarciem branży nie zmieniają nic w zakresie procedowania pozwów dot. wykazania nielegalności lockdown’u oraz kwestii odszkodowawczej".

Federacja zapewniła, że udzieli pomocy wszystkim klubom i siłowniom, które zdecydują się dołączyć.

bDJJMdod

"Wszystkim, którzy będą chcieli dołączyć do akcji otwierania swoich klubów, postaramy się zapewnić wszelkie wsparcie zarówno od strony prawnej, merytorycznej jak i 'papierologicznej'" - dodaje PFF.

Jak podkreśliła PFF, żeby się skutecznie otworzyć trzeba będzie zachować reżim sanitarny. Wskazała również przykładowe strategie oraz numery PKD, na podstawie których ryzyko stwierdzenia przez ewentualne służby dotyczące nie stosowania się do obostrzeń, może być minimalizowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJJMdoy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
***
2 miesiące temu
największy problem z lockdownem jest taki że *** nie traktuje nikogo poważne. a to zamkniemy do listopada, a to jednak do grudnia, a to zrobimy plan na następne dwa miesiące, po czym po dwóch tygodniach zapomnimy, że coś takiego w ogóle istniało. to jest takie podejście bucowatego urzędnika, który "ma w przepisach" a petent niech się goni, a jak ma problem to się mu wlepi karę.
zxc
2 miesiące temu
Najwyższa pora i czas...
Madzia
2 miesiące temu
Czekamy z niecierpliwością aż się otworzycie
bDJJMdoz
Dziadek
2 miesiące temu
Według zapewnień naszego rządu już powinniśmy być w żółtej strefie to o co chodzi o zniszczenie prywatnych firm i co lepszych przejęcie za grosze i zabezpieczenie się rządzących na ich trudniejsze czasy czy o żarżnięcie gospodarki .
aktywny
2 miesiące temu
sauna i aktywność fizyczna służy budowaniu odporności, dzięki której lepiej znoszone są rozmaite infekcje, w tym COVID-19. Więc saune też otworzyć!!!
...
Następna strona