Notowania

Były prezes Przewozów Regionalnych zapewnia: zarabialiśmy na pociągach na Woodstock

W tym roku nie będzie specjalnych pociągów na festiwal Pol’And’Rock (który zastąpił Przystanek Woodstock). Rzecznik przewoźnika tłumaczył, że uruchamianie składów skończyło się w 2018 r. "stratą rzędu 1 mln zł". Były szef PR zapewnia jednak, że kursy na Woodstock zawsze były zyskowne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Obecne szefostwo PR uważa, że koszty napraw po imprezie przekraczają zyski z uruchomienia pociągów musicRegio (Fot: Karolina Rogaska)

W tym roku nie będzie specjalnych musicRegio na festiwal Pol’And’Rock (dawniej Przystanek Woodstock). To jednak z największych w Europie imprez muzycznych, z pociągów na Woodstock korzystało nawet 70-80 tys. pasażerów. Skąd więc decyzja przewoźnika?

Dominik Lebda, obecny rzecznik Polregio, tłumaczył wszystko kosztami. W 2018 r. pociągi musicRegio miały przynieść firmie 2 mln zł zysków. Jednak po uwzględnieniu napraw po "dewastacjach", przewoźnik miał aż 1 mln zł straty na woodstockowych pociągach. to by oznaczało, że naprawy były niezwykle poważne - i kosztowały 3 mln zł.

Tomasz Pasikowski, który kierował Przewozami Regionalnymi w latach 2014-2016, zapewnia jednak, że za jego czasów projekt musicRegio był zyskowny.

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej niż manufaktura skarpetek

- Robiliśmy dokładne wyliczenia, więc przed organizacją kolejnych Przystanków Woodstock wiedzieliśmy dokładnie jakie będą koszty organizacji pociągów specjalnych i jaki wynik musimy osiągnąć. Zapewniam, że gdyby projekt nie przynosił zysku, nie podejmowalibyśmy się tego zadania - mówił były prezes Przewozów Regionalnych w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym".

- Mieliśmy zysk, choć nie był on jakiś olbrzymi - dodał Pasikowski. A co z dewastacjami, które obecne kierownictwo szacuje aż na 3 mln zł? - Trudno mi wypowiadać się o stratach z tytułu dewastacji pociągów, ale podawane przez obecny zarząd kwoty wydają mi się mocno przesadzone, w porównaniu do tego jak realnie to wcześniej wyglądało - mówił były prezes PR.

Informatorzy "Rynku Kolejowego" również nie wierzą w to, że naprawy po woodstokowiczach pochłonęły aż 3 miliony z budżetu Przewozów Regionalnych. Szacują, że zwykle takie naprawy zamykały się w kwocie... kilkudziesięciu tys. zł. Tymczasem Przewozy Regionalne nie zgadzają się na przedstawienie listy strat w pociągach na Woodstock.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2019

RYNEK KOLEJOWYteraz będą pociągi do lichenia!!!!!!!pedofilstwo czeka!!!!!!!!

05-06-2019

parmezanKonie w Janowie też przynosiły zyski do czasu, gdy łapę na stadninie położyły piSSiaki!!!

05-06-2019

JertkaNa papieża za to gratis zawiozą

Rozwiń komentarze (99)