Jak tłumaczy "Puls Biznesu", który informuje o sprawie, decyzja sądu rozpoczyna proces likwidacji dystrybutora gier. Zabezpieczony już wcześniej przez sąd majątek sprzeda teraz syndyk. Uzyskane w ten sposób fundusze rozdzieli pomiędzy wierzycieli.
"PB" podaje, że na sędziego komisarza wyznaczony został Piotr Bartosiewicz. Jego zastępcą został Jarosław Zarębski, a syndykiem - Krystian Tkacz.
O problemach CDP mówiono już w styczniu, gdy firma istotnie obniżyła zatrudnienie (na koniec 2019 roku zatrudniała ok. 30 osób). Decyzja ta mogła być podyktowana faktem, że CD Projekt przełożył datę premiery swojej najnowszej produkcji "Cyberpunk 2077" z kwietnia na wrzesień. CDP był wówczas polskim dystrybutorem tej gry, w tym wersji kolekcjonerskiej. Realizację zleceń dotyczących "Cyberpunka" od CDP przejął CD Projekt Red Store.
CDP wywodzi się wprost od CD Projektu, najstarszego w Polsce dystrybutora gier. Firma zaczynała od sprzedaży gier na giełdach, a w połowie lat 90. zajęła się również pełną dystrybucją tytułów na rynku polskim.
Dopiero w połowie lat 90. CDP zajęło się pełnoprawną dystrybucją. Założycielami CDP byli Michał Kiciński i Marcin Iwicki. W 2014 roku doszło do wykupu menedżerskiego za sprawą Michała Gembiskiego i Marcina Wesołowskiego. Wtedy też CDP (dystrybutor gier) opuścił grupę CD Projekt. Od tamtego momentu jest on niezależną spółką.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl