Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Nagły zwrot ws. cen prądu. Jest poprawka PiS

447
Podziel się:

Marszałek Sejmu otrzymała propozycję zmiany ustawy, która zamraża ceny energii elektrycznej na poziomie z poprzedniego roku. Poprawka, zgłoszona przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, przewiduje, że jeśli zostanie wprowadzona w życie, rachunki Polaków za prąd ulegną dalszemu obniżeniu o 5 procent - informuje Business Insider Polska.

Nagły zwrot ws. cen prądu. Jest poprawka PiS
Ceny prądu mogą być jeszcze niższe (Adobe Stock, Joeri Mostmans)

Serwis biznesowy informuje, że pomysł ma mieć poparcie rządu, a jego autorem jest minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Zamrożenie cen prądu. Oto zmiany

"Ustawa zamroziła ceny prądu dla gospodarstw domowych na poziomie z 2022 r. Poprawka ma na celu obniżenie tej kwoty jeszcze o 5 proc., a niższe rachunki za prąd mają obowiązywać z mocą wsteczną — od 1 stycznia 2023 r" - informuje Business Insider Polska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy ocenili pytania referendalne. Padały mocne słowa

Przypomnijmy, że rząd wcześniej zdecydował, że zwiększone zostaną roczne limity zużycia prądu po zamrożonych cenach.

Dzięki temu brak wzrostu cen będzie obowiązywał do limitu 3000 kWh dla gospodarstw domowych (wcześniej było 2000 kWh), dla osób z niepełnosprawnością 3600 kWh (było 2600 kWh), a dla rolników i dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny 4000 kWh (było 3000 kWh).

Nowe przepisy mają objąć gospodarstwa domowe oraz jednostki samorządu terytorialnego, małe i średnie firmy, a także podmioty użyteczności publicznej.

Od października 2023 roku samorządy i sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw będą mogli liczyć na niższą maksymalną stawkę za energię elektryczną. Będzie to 693 zł za 1000 kWh, czyli tyle, ile dla gospodarstw domowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(447)
wrrr
3 miesiące temu
Jedna wielka ściema z pomocą rzadu w tym temacie. U mnie rachunki za prąd rok do roku wyższe o 100%. Ostatni do zaplaty za 1.200 kWh - 1.500 zł, rok temu zapłaciłbym 760 zł.
Dex
3 miesiące temu
Już i tak ceny są mega wysokie , my już płacimy 1,02 zł/kWh a jeszcze rok temu 69 brutto . Robią nas w balona z ich zamrozeniami a URE udaje ze blokuje im ceny najwyższe . Reka rękę myje . Jak ludzie popadną w długi za rachunki za prąd i będą odcinać masowo liczniki i. Nie bedza w stanie ściągać zaległości to dopiero ruszy lawina windykacji . Może jak wtedy te firmy giganty zaczną upadać to wtedy się obudza i nagle ceny spadną w dół i skończy się sztuczne zawyżanie cen prądu. Będzie to samo co z kredytami Frankowymi wpierw banki grały cwaniaków a jak przegrywają sprawy sądowe to nagle się chcą dogadywać z klientami i ugody podpisywać
Pawlo
3 miesiące temu
Ceny prądu w Polsce to coś chorego, jeszcze do tego jakieś limity które chyba może tylko jakaś babcia z jednym telewizorem nie przekroczyć. Ja osobiście przekroczyłem przyznane mi 3000 kWh już dwa miesiące temu i teraz płacę 1,35 za kilowat , lecz najlepsze jest w tym że czerpiąc mniej prądu teraz niż w okresie zimowym mam więcej kilowatów nabitych na liczniku do rozliczeń. więc nie dość że nas rąbią na cenie to jeszcze na kilowatah i twierdzą że jest wszystkiego ok.
Mick
4 miesiące temu
A nie lepiej po prostu policzyć ile naprawdę kosztuje produkcja prądu w Polsce i obniżyć ceny
MISTRZ
4 miesiące temu
świadczy to o tym że nas doją ile wlezie ceny paliwa można obniżyc ,ceny energii można obniżyć, ale wyborcy pisu klaszczą bo zapłacą 5 złotych mniej za prąd.
...
Następna strona