Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy naftowej. OPEC nie porozumiał się z Meksykiem. Umowa zawieszona

Najprawdopodobniej nie będzie redukcji wydobycia ropy naftowej - donosi Reuters. Nie ma bowiem zgody Meksyku. Plany stabilizacji rynku upadły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
Najprawdopodobniej nie będzie redukcji wydobycia ropy naftowej.

Meksyk nie chce się zgodzić na warunki ograniczenia wydobycia surowca proponowane przez OPEC i Rosję. Wstępna zgoda wyprawowana w czwartek, która miała doprowadzić do podbicia cen surowca, upadła.

Przypomnijmy, że według wstępnych ustaleń kartel i Rosja gotowe były obniżyć wydobycie ropy naftowej od maja o 10 mln baryłek dziennie, a inne kraje o 5 mln baryłek. Cięcia nie miały natomiast dotyczyć Kanady.

Zobacz również: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?

Od Meksyku oczekiwano cięć o 400 tys. baryłek dziennie - podaje Reuters powołujący się na źródła w kartelu.

Według źródeł agencji, Arabia Saudyjska i Kuwejt mają pretensje do Meksyku i odciążają go odpowiedzialnością za brak możliwości ustabilizowania rynku.

Wideokonferencja OPEC odbędzie się w czwartek. Ceny ropy mogą wzrosnąć.
Dziś ważny dzień na rynku ropy. OPEC może ograniczyć wydobycie

Miesiąc po załamaniu notowań na światowych rynkach ropy wszystko wskazuje na to, że i tym razem nie dojdzie do porozumienia.

Przypomnijmy, na początku marca OPEC+ również obradował nad dalszym utrzymaniem reżimu produkcji. Wówczas to Rosja nie zgodziła się dokonać dalszych cięć wydobycia surowca, co proponował kartel w celu ustabilizowania rynków ropy naftowej dotkniętych obawami o globalne rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Wideokonferencja OPEC odbędzie się w czwartek. Ceny ropy mogą wzrosnąć.
Dziś ważny dzień na rynku ropy. OPEC może ograniczyć wydobycie

W efekcie Arabia Saudyjska, jeden z największych producentów, wypowiedziała Rosji wojnę cenową. Obniżyła ceny i zapowiedziała radykalny wzrost produkcji w kwietniu. Na reakcję rynków nie trzeba było czekać.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2020

USA+CCCP dyktatorzyNo i dobrze. Kartel naftowy tak samo można powiedzieć mafia paliwowa. Dawne czasy baronów naftowych powoli się kończą a ropa to ropa a nie czarne … Czytaj całość

10-04-2020

SuperBrawo Meksyk! Przez mur nie da się baryłek przewozić.Miejcie swoje zdanie - to wasz surowiec. Nie pozwalajcie na to światowe kręcenie … Czytaj całość

10-04-2020

RopniakMeksykanie robią na złość USA za te wszystkie lata upokorzeń ze strony Trumpa. Oni wiedzą, że niska cena ropy to wielki problem dla gospodarki USA

Rozwiń komentarze (16)