Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ceny ropy naftowej. OPEC nie porozumiał się z Meksykiem. Umowa zawieszona

16
Podziel się:

Najprawdopodobniej nie będzie redukcji wydobycia ropy naftowej - donosi Reuters. Nie ma bowiem zgody Meksyku. Plany stabilizacji rynku upadły.

Najprawdopodobniej nie będzie redukcji wydobycia ropy naftowej.
Najprawdopodobniej nie będzie redukcji wydobycia ropy naftowej. (flickr.com)
bEEjwoid

Meksyk nie chce się zgodzić na warunki ograniczenia wydobycia surowca proponowane przez OPEC i Rosję. Wstępna zgoda wyprawowana w czwartek, która miała doprowadzić do podbicia cen surowca, upadła.

Przypomnijmy, że według wstępnych ustaleń kartel i Rosja gotowe były obniżyć wydobycie ropy naftowej od maja o 10 mln baryłek dziennie, a inne kraje o 5 mln baryłek. Cięcia nie miały natomiast dotyczyć Kanady.

Zobacz także: Zobacz również: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?
bEEjwoif

Od Meksyku oczekiwano cięć o 400 tys. baryłek dziennie - podaje Reuters powołujący się na źródła w kartelu.

Według źródeł agencji, Arabia Saudyjska i Kuwejt mają pretensje do Meksyku i odciążają go odpowiedzialnością za brak możliwości ustabilizowania rynku.

bEEjwoil

Miesiąc po załamaniu notowań na światowych rynkach ropy wszystko wskazuje na to, że i tym razem nie dojdzie do porozumienia.

Przypomnijmy, na początku marca OPEC+ również obradował nad dalszym utrzymaniem reżimu produkcji. Wówczas to Rosja nie zgodziła się dokonać dalszych cięć wydobycia surowca, co proponował kartel w celu ustabilizowania rynków ropy naftowej dotkniętych obawami o globalne rozprzestrzenianie się koronawirusa.

bEEjwoim

W efekcie Arabia Saudyjska, jeden z największych producentów, wypowiedziała Rosji wojnę cenową. Obniżyła ceny i zapowiedziała radykalny wzrost produkcji w kwietniu. Na reakcję rynków nie trzeba było czekać.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEEjwoiG
KOMENTARZE
(16)
POZORNE UŚPIE...
rok temu
M AMY ZDECYDOWANE OBNIŻENIE POZIOMU PRODUKCJI SAMOCHODÓW to prawda , ale w błedzie jest ten , ktory sądzi , iż obejmuje to wszystkich pracownikow. Osrodki badawczo rozwojowe dużych koncernów pracują pełną ,, parą " przygotowując TAŃSZE TECHNOLOGIE dla masowej produkcji pojazdów elektrycznych / ogniwa paliwowe oraz baterie elektryczne / . Za dwa lata , a więc po ustabilizowaniu i likwidacji obecnej sytuacji epidemiczne , gdy będa już w dyspozycji szczepionki , również nastąpi silny ,, WYSYP " nowych konstrukcji pojazdów elektrycznych i bardzo widoczne zmniejszenie zużycia paliw ropopochodnych. A więc cena ropy nie ma już szans wzrostu do poziomu takiego , jakiego oczekuje zwłaszcza Rosja ./ powyżej 45-50 $ / Przyszłościa finansową dla Rosji jest tylko GAZ ZIEMNY
wolny rynek
rok temu
A CO Z WOLNĄ KONKURENCJĄ ? TO PROSTE JEŻELI KOMUŚ NIE OPŁACA SIĘ WYDOBYCIE TO NIECH ZAMKNIE SZYBY.
bubu
rok temu
......odciążają go odpowiedzialnością .....
bEEjwoiH
Bielak
rok temu
Bardzo dobrze. Meksyk w końcu odwdzięczy się Trampowi. Karma wraca :) Tak trzymać. W końcu dostał za swoje. No ile można a już przypadek muru za który kazał płacić Meksykowi to pokazuje jakim słabym człowiekiem jest ten z tupecikiem i małym .. :)
Prawda
rok temu
"Stabilizacja rynku" czy raczej zmowa cenowa?