Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Co dalej z zakazem handlu w niedzielę? Branża odpowiada

46
Podziel się:

Jak bumerang powraca temat niedziel handlowych. W czwartek posłowie Polski2050 złożyli projekt ustawy przywracającej dwie niedziele handlowe w miesiącu. Tymczasem branża handlowa nie chce zmian w przepisach o handlu w niedzielę - podała Polska Izba Handlu.

Co dalej z zakazem handlu w niedzielę? Branża odpowiada
Branża jest przeciwna przywróceniu niedziel handlowych (East News, Bartlomiej Magierowski)

Posłowie Polski2050 złożyli w czwartek w Sejmie projekt ustawy przywracającej dwie niedziele handlowe w miesiącu. Zgodnie z projektem za pracę w niedzielę przysługiwałoby podwójne wynagrodzenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Są godziny monologów do analizy". Ekspert: prezes NBP ma wiele na usprawiedliwienie

"Zagrożeniem są dyskonty"

"Wczoraj Polska 2050 wniosła do Sejmu projekt ustawy, który zakłada przywrócenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu. Polska Izba Handlu będąca najszerszą reprezentacją handlu w Polsce nie wspiera tej inicjatywy. W kwestii niedziel handlowych większość mikro, małych i średnich przedsiębiorców branży handlu, także tych zrzeszonych w Polskiej Izbie Handlu akceptuje obecny status quo" - napisała PIH w komunikacie.

PIH pisze, że obecne przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę są korzystne dla zdecydowanej większości małych i średnich przedsiębiorców działających w handlu, dla których największym zagrożeniem są duże sieci dyskontowe.

W chwili wejścia ograniczeń handlu w niedziele wydały one setki milionów złotych na kampanie marketingowe, które zachęciły konsumentów do przeniesienia zakupów na piątki i soboty. Istniejący katalog wyłączeń, przede wszystkim tym pozwalającym właścicielom małym sklepów stanąć za ladą w niedzielę, to sposób, aby mniejsi przedsiębiorcy mogli nawiązać walkę konkurencyjną z dużymi podmiotami - napisano.

"Z naszej perspektywy zmiana obecnych przepisów dotyczących handlu w niedzielę w żaden sposób nie przyczyni się do poprawy sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw z branży spożywczej. Na etapie konsultacji społecznych wystąpimy zdecydowanie przeciwko inicjatywie zmiany obowiązujących przepisów" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(46)
Olix
4 miesiące temu
Jakim nieogarniętym człowiekiem trzeba być, bez jakichkolwiek zainteresowań, aby potrzebować w niedzielę szwendać się po markecie. Jak dla mnie to wszyscy oni mają na czole napisane "jestem życiowym nieudacznikiem".
Marqs
4 miesiące temu
To nie tak,że w niedziele nie da się nic kupić, część Polaków po prostu boli dolna część pleców, gdy mają dać zarobić sąsiadowi.
ZK590
4 miesiące temu
Biedni i głodni nie są w stanie wydać pieniędzy z socjalu w ciągu 6 dni w tygodniu? Bogaci Niemcy nie kupują w niedzielę.
lewy44
4 miesiące temu
Co za bzdury się tu wypisuje.Sam prowadząc 1-osobową działalność pracowałem 7 dni w tygodniu.Wiem,że są osoby świętujące w inny dzień tygodnia i chętnie by niedzielę poświęciły na pracę.
raf
6 miesięcy temu
politycy mogą opowiadać bzdury jakie tylko chcą i podawać pokręcone uzasadnienia że to dla dobra rodzimego drobnego handlu. Prawda jest jedna DZIAŁAJĄ W INTERESIE MARKETÓW I GALERI które grabiły najwięcej w niedziele. co za to dostali sami sobie odpowiedzcie
...
Następna strona