Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Dopłaty do aut elektrycznych. "Mój elektryk" to nowa odsłona

10
Podziel się

Po fiasku rządowych dofinansowań trwają prace nad nowym systemem. Budżet to 500 mln zł. - Rozszerzono katalog beneficjentów, system wsparcia umożliwi dopłaty do pojazdów w leasingu - wylicza na łamach Dziennika Agnieszka Szmit z NFOŚiGW.

Dopłaty do aut elektrycznych. "Mój elektryk" to nowa odsłona
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiada nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. (WP, Michał Zieliński)
bEqwsEJh

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiada nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Niemal rok od hucznie zapowiadanych i wprowadzanych rozwiązań mających spopularyzować ekologiczne auta w Polsce efekty są niewielkie.

Teraz rząd wchodzi z nową odsłoną pod hasłem "Mój elektryk" - wskazuje serwis dziennik.pl.

bEqwsEJj
Zobacz także: Samochody na wodór w 2021 roku w Polsce. "Emitują czystą parę wodną"

Jak wylicza na łamach dziennika Agnieszka Szmit, kierownik wydziału promocji i komunikacji społecznej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, program będzie kierowany zarówno do osób fizycznych, jednostek i sektora finansów publicznych, instytutów badawczych, przedsiębiorców, stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni, rolników indywidualnych, kościołów i innych związków wyznaniowych oraz ich osób prawnych.

- Uzgodnienie z KE o braku pomocy publicznej pozwoli refundować już zakupione pojazdy, co uprości procedury uzyskiwania wsparcia – podkreśla Szmit.

bEqwsEJp

Program będzie miał za sobą budżet wysokości 500 mln zł.

Nowe dopłaty mają zostać ogłoszone za parę tygodni, ustalił dziennik.pl, ale resort jest na ostatniej prostej.

– Parametry wsparcia, w tym kwota i intensywność dofinansowania w programie priorytetowym "Mój Elektryk", czekają w tej chwili na akceptację Komisji Europejskiej i będą wiążące po wydaniu przez KE tzw. comfort letter, potwierdzającego, że przygotowany program nie stanowi pomocy publicznej. Termin pozostaje w gestii Komisji, będziemy się do niego dostosowywać – zaznaczyła Agnieszka Szmit z NFOŚiGW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqwsEJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
jkubik
2 tyg. temu
Pewnie program zadziała podobnie jak Mobilna Karta Dużej Rodziny (MKDR), którą sobie wyrobiłem, lecz nie mogę z niej korzystać, bo nie działa. Przy każdej próbie jej wyświetlenia ukazuje się komunikat: "Błąd połączenia z serwerem, spróbuj ponownie" - i tak w kółko. Nie ma również możliwości zgłoszenia tego faktu, bo próba skorzystania z zakładki "Pomoc" kończy się podobnym komunikatem. No ale tak to już jest ze wszystkim w fikcyjnym (teoretycznym) państwie.
kris
miesiąc temu
Spoko będzie obejmował jedynie nie pracujących których nie stać na zakup
realia
miesiąc temu
auto tankuje się teraz 5 minut razem z zapłatą. a teraz wyobraźmy sobie że zamiast 5 każdy tankuje (ładuje) auto 20 minut. potrzebujemy 4x tyle stacji?
bEqwsEJL
konsument
miesiąc temu
Jesli ktos nie kupil elektryka w tym roku bo nie bylo zadnych informacji, to powinien tez dostac dofinansowanie. Rzadowe zagrywki przestaly mi sie podobac. I to jest niby rzad, na ktory glosowalem.
Rząd-am
miesiąc temu
Skoro rządowy program dopłat do elektryków zakończył się fiaskiem to ktoś powinien podać się do dymisji! Ktoś nie ma kwalifikacji bo ułożył zły program. Proszę wymienic punlicznie tych urzędników wyliczyć i podać do publicznej wiadomości ile jest strat z tego powodu ,ukarać także finansowo ! Prezes rady ministrów jest to winien płatnikom podatnikom! Nie ma tak że się rozmyje! Tu czuć niegospodarnością oraz działaniami na szkodę wszystkich