Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Maciej Sierpień
|
Materiał powstał przy współpracy z Allegro

Dostałeś nietrafiony prezent? Teraz możesz go łatwo odsprzedać i zyskać dodatkowe pieniądze

Podziel się:

Kolejna para świątecznych skarpetek, zbyt mała koszula, źle dobrany zapach perfum czy zestaw sztućców. Lista nietrafionych prezentów bywa długa. Nieudane podarunki nie muszą jednak lądować na dnie szafy. Dzięki Allegro przedmioty, które nie trafiły w nasze gusta, mogą dostać drugie życie.

Dostałeś nietrafiony prezent? Teraz możesz go łatwo odsprzedać i zyskać dodatkowe pieniądze
(Adobe Stock)

Przedświąteczne zabieganie sprawia, że często kupowanie prezentów dla naszych bliskich zostawiamy na ostatnią chwilę. A wtedy nietrudno o nietrafiony podarunek. Brak głębszego zastanowienia, co może sprawić przyjemność lub po prostu przydać się drugiej osobie, powoduje, że niejednokrotnie idziemy na skróty i wybieramy te same upominki co roku bądź te, które akurat rzuciły nam się w oczy przy sklepowej kasie.

Jak wynika z badania przygotowanego w 2020 r. przez SW Research, 54 proc. Polaków przyznało się do otrzymania w przeszłości świątecznego prezentu, z którego byli niezadowoleni. Co dziesiąty badany odpowiedział, że podarunki, które dostaje, zazwyczaj są nieudane. Mimo to wciąż niewielu z nas decyduje się na zwrócenie takich produktów. Aż 75 proc. ankietowanych nie oddaje nietrafionego prezentu, aby nie urazić osoby, która go podarowała. Robimy tak nawet, gdy już wiemy, że dany przedmiot w żaden sposób nie będzie przez nas wykorzystany.

Podaruj przedmiotom drugie życie

Jest jednak sposób, aby podarunek, który nie znalazł naszego uznania, nie musiał zalegać w domu. Nietrafnie obdarowanym świątecznymi upominkami z pomocą przychodzi Allegro. A dokładnie serwis Allegro Lokalnie, gdzie możemy łatwo sprzedać niechciany przedmiot i dać mu drugie życie.

I coraz chętniej użytkownicy platformy korzystają z takiej możliwości. Jak pokazują dane Allegro Lokalnie, w pierwszych dwóch tygodni po świętach wystawiane są przedmioty w kategoriach, które jasno wskazują na sprzedaż nietrafionych prezentów. W ubiegłym roku były to m.in. ręczniki. Wśród grup produktów takich jak macierzyństwo, doniczki i akcesoria do ogrodu oraz puzzle pod koniec grudnia i na początku stycznia pojawiło się dwa razy więcej ofert niż standardowo. Więcej przedmiotów znajduje się także w kategoriach dziecięcych: zabawkach, rolkach czy zabawkowych rowerkach.

Ciekawych wniosków dostarczają także dane, czego klienci Allegro Lokalnie najczęściej szukali w obiegu z drugiej ręki. W 2021 r. były to produkty marki Apple, konsole do gier, gry, komputery, klocki Lego, ale także kolekcjonerskie monety, banknoty i bombki.

Sprzedaj i zyskaj Monety Allegro

Widząc coraz większe zainteresowanie klientów sprzedażą nieudanych podarunków, Allegro Lokalnie po raz kolejny przygotowało specjalną akcję promocyjną "Sprzedaj nietrafiony prezent". Rozpoczęła się ona tuż po świętach (27 grudnia) i potrwa do północy 10 stycznia.

Wystawiając w tym terminie co najmniej trzy ogłoszenia, nie tylko mamy ogromną szasnę, że przedmioty szybko znajdą nowych właścicieli (Allegro Lokalnie odwiedza już 13 mln klientów), ale też otrzymamy od platformy 10 Monet Allegro. Możemy je wymienić na specjalny kupon, a tym samym obniżyć nasze kolejne zakupy na Allegro o 10 zł. Monety będą gotowe do odbioru na naszym koncie w ciągu trzech dni od zakończenia promocji.

Łowcy okazji mogą liczyć na naprawdę ciekawe produkty w atrakcyjnych cenach. W tym roku na Allegro padł bowiem przedświąteczny rekord sprzedaży, i to liczony od początku istnienia platformy. 12 grudnia odnotowano szczyt zamówień, który potrwał przez tydzień. W tym czasie Allegro odwiedzało średnio 720 osób na minutę.

Więcej informacji oraz regulamin akcji "Sprzedaj nietrafiony prezent" można znaleźć na stronie Allegro Lokalnie.

Materiał powstał przy współpracy z Allegro

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Materiał Partnera