Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Artykuł sponsorowany ARiMR

Dotacje dla gospodarstw na zabezpieczenie wód przed azotanami

5
Podziel się:

Rolnicy, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”, mogą do 26 lutego 2021 r. składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dotację na ten cel.

Dotacje dla gospodarstw na zabezpieczenie wód przed azotanami
(materiały partnera)

To wsparcie z PROW na lata 2014-2020 adresowane jest do gospodarzy prowadzących chów lub hodowlę zwierząt w rozumieniu przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich. O pomoc nie mogą ubiegać się właściciele ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Maksymalnie na jedno gospodarstwo można otrzymać 100 tys. zł. Pomoc przyznawana jest w formie refundacji 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na inwestycję (60 proc. w przypadku młodego rolnika).

Pomoc może być przyznana na inwestycje, które zapewnią dostosowanie gospodarstw do wymagań określonych w „Programie działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”, które dotyczą warunków przechowywania nawozów naturalnych (oraz kiszonek – w przypadku młodych rolników). Dofinansowanie można otrzymać m.in. na koszty: budowy, przebudowy lub zakupu zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek, jak również zakupu nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, wysłać w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP lub przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Więcej informacji: na stronie www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii – tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
DUKAT
3 lata temu
Dzis nie ma prawie malych gospodarstw teraz sa Rolnicy ktorzy musza zarobic trzeba nawozic i opryskiwac kilka razy na jeden sezon .zboze kukurydza ziemiaki warzywa i to wszystko ma tyle chemi ze normy sa przekroczone 1000 %. Prosze mi wierzyc ze znam rolnikow ktorzy chowaja swinie i ich nie jedza kupuja z malego gospodarstwa i to jedza.Na kukurydze pod kiszonke lub karme dla zwierzat bylo siedem opryskow ile to chemi w mleku i w miesie. Ludzie dorosli i teraz dzieci dostaja raka ale to nie wazne.Pan rolnik sprzedal i zarobil bo sie narobil wazna jest ilosc i kasa NIE jakosc .Dzis sa maszyn i jest IM ciezko. Ziemia musi sie wyjalowic i co potem wazne jest dzis w Niedziele do kosciola i jakos to bedzie ,nikt nie kontroluje depopulacja ludzi jest potrzebna . Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku.
Albercik
3 lata temu
ja jednego nie rozumiem. Dopuszcza się stosowanie wszelkiego syfu i daje się dotacje na ochronę przed tym samym syfem. Halo, jak to działa?
Belzebub
3 lata temu
Wnioskuje o pomoc dla starych rolników. Są pomijani w tych wszystkich programach rozdawniczych. A przecież taka sytuacja na wsi, że tylko stary rolnik potrafi spłodzić młodego rolnika. Z miasta na wieś na rolęmłodzi się nie kwapią (za ciężka ta praca). Najwyżej wybudują dom i będą narzekali że kogut pieje, pies szczeka, obornik śmierdzi i żona sołtysa się puszcza. Staremu rolinkowi należy dać darmowy pakiet "Zrób se młodego rolnika i wprowadź dobrą zmianę". W skład pakietu - 8 opakowań niebieskich tabletek, zweryfikowana przez posłów PiS lista kandydatek do zapłodnienia, 100.000 złotych, defibrylator i dwie rolki papieru toaletowego do wykorzystania przy rozpalaniu pieca w kuchni.
olo_58
3 lata temu
na ten pomysł "co jeszcze rozdać rolnikom" nigdy bym nie wpadł....chociaż o ochronie traktora przed wpływem zanieczyszczeń atmosferycznych już myślałem....
Ale szok
3 lata temu
I znów pomoc dla ,,biednych" rolników. A chłopi strajkuja