Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Druk kart wyborczych. Resort nie zapłacił Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych

18
Podziel się

MSWiA nie zapłaciło za wydrukowanie 30 mln kart do głosowania, które miały posłużyć w majowych wyborach - ustaliło RMF FM.

MSWiA nie zapłaciło za wydrukowanie 30 mln kart do głosowania.
MSWiA nie zapłaciło za wydrukowanie 30 mln kart do głosowania. (PAP Archiwalny)
bEruVqiJ

Zgodnie z decyzją premiera koszty druku kart wyborczych miało ponieść MSWiA. Jak dowiedziało się RMF FM, resort Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych jednak nie zapłacił.

Jaki był tego powód? Jak wyjaśnia redakcja, ministerstwo nie zawarło z nią umowy w tej sprawie. RMF FM dowiedziało się tego bezpośrednio od MSWiA, do którego zwróciło się z pytaniami o koszty i sposób rozliczenia.

bEruVqiL

Ministerstwo spraw wewnętrznych stwierdziło, że "nie zawierało takiej umowy i w związku z tym nie poniosło w tej sprawie żadnych kosztów" - podaje RMF.

Kłopot w tym, że Wytwórnia Papierów Wartościowych karty już wydrukowała. Będzie więc musiała najwyraźniej sama pokryć ten koszt.

bEruVqiR

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEruVqjm
KOMENTARZE
(18)
Ktoś.
rok temu
Nie ma ofiary, Bóg prezesa chce całej Polski .
ada
rok temu
no kabaret a za kradzież batonika zamykają! nie ma to jak politykiem być?????
polak
rok temu
pokryje srebrna z naszych podatków
bEruVqjn
A B C
rok temu
Zaraz, to znaczy WPW, czyli szef wydrukował "zlecenie" na 70 milionów bez podkładki? To WPW jest prywatna firmą? Bo w prywatnej jego prywatne ryzyko. Wyborcy pis czy wy to widzicie, słyszycie? Premier wydaje bezprawne polecenie, sasin je wdraża, pocztę militaryzują i wszystko jest na gębę ? 70- 100 milionów naszych pieniędzy i wszystko na słowo??? Co to jest? Respiratory zapłacone i ich nie ma, testy 30 Turcja zakup MZ -200, maseczki do bani od narciarza. To jest rząd? Wy na to G głosujecie. Przecież to grabież w biały dzień na bezczela. To rząd złodziei. Po to były im sądy?
jak zwykle-
rok temu
Zapłacą za to zwolennicy i przeciwnicy partii rządzącej.