Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziennie umiera 1100 osób. Koronawirus odpowiada za 1 proc.

Koronawirus odpowiada w naszym kraju za 1 procent dziennych przypadków śmierci. Wirus jest czymś nowym, więc się go słusznie boimy, ale musimy przywracać funkcjonowanie państwa i gospodarki. Bez tego zwiększy się liczba ofiar w innej rubryce tabelki.

Podziel się
Dodaj komentarz
Zamknięte sklepy, nie istniejąca branża gastronomiczna i usługi - prawie wszystkie sfery aktywności są w zapaści

- Według tzw. dobrej zmiany prawdziwie obywatelska postawa Polaka opiera się na dwóch filarach: siedzeniu w domowym zamknięciu oraz wyjściu na chwilę 17 maja (termin 10 maja już przepadł) w celu wrzucenia koperty z kartką wyborczą, z krzyżykiem patriotycznie postawionym w oczywistej kratce, do skrzynki opróżnianej przez służby ministra z rządzącej partii – zwraca uwagę "Puls Biznesu".

Komentując czwartkową decyzję o poluzowaniu części obostrzeń, dziennik pisze, że rządowe zapowiedzi tzw. odmrożenia gospodarki są na razie bardzo mgliste. Dokładnie takie same odczucia mieli eksperci, których money.pl poprosiło o skomentowanie "na gorąco" zapowiedzi rządu.

- Przedsiębiorcy po cichu liczyli, że od najbliższego poniedziałku część z nich wróci do pracy. Tymczasem dla rynku pracy pierwszy etap nie przynosi żadnych zmian. Otwarcie centrów handlowych przewidziane jest na trzeci etap, tak samo uruchamianie małych działalności w rodzaju salonów fryzjerskich czy kosmetycznych – wyliczała Monika Smulewicz, ekspert rynku pracy z firmy doradczej Grant Thornton.

Komentator "Pulsu Biznesu" rozumie, że SARS-CoV-2 "jest zdradziecki z powodu nieświadomego roznoszenia go przez osoby bez objawów", ale "nieporównanie szybciej od epidemii w rozumieniu medycznym rozprzestrzenia się (…) wirus paraliżu funkcjonowania państwa, życia rodzinnego i społecznego oraz działalności gospodarczej".

Blokada gospodarki słono kosztowała wiele firm.
Blokada gospodarki kosztowała co najmniej 50 mld zł. Te branże straciły najwięcej

- Koszty spowolnienia szacowane są już na 7-8 mld zł dziennie, a na horyzoncie stoi nieuchronna recesja. Nikt nie podejmie się policzenia kosztów pandemii społecznej. Według obecnych danych liczbowych zapadnięcie na COVID-19 to dla 99,98 proc. Polaków wciąż — pod warunkiem zachowywania elementarnej ostrożności — tylko telewizyjna abstrakcja – czytamy.

Katalog tego, co zabija Polaków, nie zmienił się z chwila wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa na początku marca. Polacy wciąż umierają na zawał serca, nowotwory, niewydolność narządów wewnętrznych. W naszym kraju dziennie umiera 1100 osób (to wynik zwyczajnego corocznej liczby ponad 400 tys. zgonów przez 365 dni).

Z powodu COVID-19 zmarło do tej pory 300 osób, co daje czyli poniżej 1 proc. codziennych zejść śmiertelnych w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2020

EmigrantSuper artykuł ale gdyby nie te działania prewencyjne to umierało by dziennie 2000 osób z czego nawet 50% przez koronawirus

17-04-2020

awaszPołowa z zastosowanych działań nie miała żadnego uzasadnienia. Teraz mamy rozmontowaną gospodarkę, tysiące ludzi bez pracy, zniszczone całe branże. A … Czytaj całość

17-04-2020

COW ID 19Pan Szumowski z Panem Morawieckim za działanie antypolskie winni stanąć przed trybunałem stanu wg mojej oceny

Rozwiń komentarze (358)