Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Dziennie umiera 1100 osób. Koronawirus odpowiada za 1 proc.

368
Podziel się:

Koronawirus odpowiada w naszym kraju za 1 procent dziennych przypadków śmierci. Wirus jest czymś nowym, więc się go słusznie boimy, ale musimy przywracać funkcjonowanie państwa i gospodarki. Bez tego zwiększy się liczba ofiar w innej rubryce tabelki.

Zamknięte sklepy, nie istniejąca branża gastronomiczna i usługi - prawie wszystkie sfery aktywności są w zapaści
Zamknięte sklepy, nie istniejąca branża gastronomiczna i usługi - prawie wszystkie sfery aktywności są w zapaści
bEKDjrjF

- Według tzw. dobrej zmiany prawdziwie obywatelska postawa Polaka opiera się na dwóch filarach: siedzeniu w domowym zamknięciu oraz wyjściu na chwilę 17 maja (termin 10 maja już przepadł) w celu wrzucenia koperty z kartką wyborczą, z krzyżykiem patriotycznie postawionym w oczywistej kratce, do skrzynki opróżnianej przez służby ministra z rządzącej partii – zwraca uwagę "Puls Biznesu".

Komentując czwartkową decyzję o poluzowaniu części obostrzeń, dziennik pisze, że rządowe zapowiedzi tzw. odmrożenia gospodarki są na razie bardzo mgliste. Dokładnie takie same odczucia mieli eksperci, których money.pl poprosiło o skomentowanie "na gorąco" zapowiedzi rządu.

- Przedsiębiorcy po cichu liczyli, że od najbliższego poniedziałku część z nich wróci do pracy. Tymczasem dla rynku pracy pierwszy etap nie przynosi żadnych zmian. Otwarcie centrów handlowych przewidziane jest na trzeci etap, tak samo uruchamianie małych działalności w rodzaju salonów fryzjerskich czy kosmetycznych – wyliczała Monika Smulewicz, ekspert rynku pracy z firmy doradczej Grant Thornton.

bEKDjrjH

Komentator "Pulsu Biznesu" rozumie, że SARS-CoV-2 "jest zdradziecki z powodu nieświadomego roznoszenia go przez osoby bez objawów", ale "nieporównanie szybciej od epidemii w rozumieniu medycznym rozprzestrzenia się (…) wirus paraliżu funkcjonowania państwa, życia rodzinnego i społecznego oraz działalności gospodarczej".

- Koszty spowolnienia szacowane są już na 7-8 mld zł dziennie, a na horyzoncie stoi nieuchronna recesja. Nikt nie podejmie się policzenia kosztów pandemii społecznej. Według obecnych danych liczbowych zapadnięcie na COVID-19 to dla 99,98 proc. Polaków wciąż — pod warunkiem zachowywania elementarnej ostrożności — tylko telewizyjna abstrakcja – czytamy.

Katalog tego, co zabija Polaków, nie zmienił się z chwila wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa na początku marca. Polacy wciąż umierają na zawał serca, nowotwory, niewydolność narządów wewnętrznych. W naszym kraju dziennie umiera 1100 osób (to wynik zwyczajnego corocznej liczby ponad 400 tys. zgonów przez 365 dni).

bEKDjrjN

Z powodu COVID-19 zmarło do tej pory 300 osób, co daje czyli poniżej 1 proc. codziennych zejść śmiertelnych w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEKDjrki
KOMENTARZE
(368)
franek
9 miesięcy temu
Jakoś te Wasze rachunki się nie zgadzają. Według Was umiera w Polsce dziennie ok. 1100 ludzi ,a jeden 1% , to "wina" koronavirusa , czyli ok.,110 osób. Jak wiemy liczba zgonów zakażonych wirusem jest wyższa , bo między 400-1000.
gosciu
9 miesięcy temu
Kiedy ten naród sie obudzi i zobaczy ze to jeden wielki przekret na skale swiatowa oby dobry Bóg oswiecił te ciemne masy i ludzi slepo wierzących w skorumpowane media amen Boże nie pozwól zrujnować naszej gospodarki.
jorgezar
11 miesięcy temu
Ten artykuł nie zestarzał się zbyt dobrze
bEKDjrkj
wk5981
11 miesięcy temu
Nadal uwazam ze nie nalezy sie dac zwariowac ale dzis ten tytul i przytoczone statystyki sa juz calkowicie nieaktualne (19 listopada).
M.
12 miesięcy temu
Z perspektywy października, kiedy umiera 200-300 osób dziennie chyba już rozumiemy po co był lockdown, maseczki itp. Ale Polak mądry po szkodzie.
...
Następna strona