Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dziennie umiera 1100 osób. Koronawirus odpowiada za 1 proc.

368
Podziel się

Koronawirus odpowiada w naszym kraju za 1 procent dziennych przypadków śmierci. Wirus jest czymś nowym, więc się go słusznie boimy, ale musimy przywracać funkcjonowanie państwa i gospodarki. Bez tego zwiększy się liczba ofiar w innej rubryce tabelki.

Zamknięte sklepy, nie istniejąca branża gastronomiczna i usługi - prawie wszystkie sfery aktywności są w zapaści
Zamknięte sklepy, nie istniejąca branża gastronomiczna i usługi - prawie wszystkie sfery aktywności są w zapaści
bDKcZkhx

- Według tzw. dobrej zmiany prawdziwie obywatelska postawa Polaka opiera się na dwóch filarach: siedzeniu w domowym zamknięciu oraz wyjściu na chwilę 17 maja (termin 10 maja już przepadł) w celu wrzucenia koperty z kartką wyborczą, z krzyżykiem patriotycznie postawionym w oczywistej kratce, do skrzynki opróżnianej przez służby ministra z rządzącej partii – zwraca uwagę "Puls Biznesu".

Komentując czwartkową decyzję o poluzowaniu części obostrzeń, dziennik pisze, że rządowe zapowiedzi tzw. odmrożenia gospodarki są na razie bardzo mgliste. Dokładnie takie same odczucia mieli eksperci, których money.pl poprosiło o skomentowanie "na gorąco" zapowiedzi rządu.

- Przedsiębiorcy po cichu liczyli, że od najbliższego poniedziałku część z nich wróci do pracy. Tymczasem dla rynku pracy pierwszy etap nie przynosi żadnych zmian. Otwarcie centrów handlowych przewidziane jest na trzeci etap, tak samo uruchamianie małych działalności w rodzaju salonów fryzjerskich czy kosmetycznych – wyliczała Monika Smulewicz, ekspert rynku pracy z firmy doradczej Grant Thornton.

bDKcZkhz

Komentator "Pulsu Biznesu" rozumie, że SARS-CoV-2 "jest zdradziecki z powodu nieświadomego roznoszenia go przez osoby bez objawów", ale "nieporównanie szybciej od epidemii w rozumieniu medycznym rozprzestrzenia się (…) wirus paraliżu funkcjonowania państwa, życia rodzinnego i społecznego oraz działalności gospodarczej".

- Koszty spowolnienia szacowane są już na 7-8 mld zł dziennie, a na horyzoncie stoi nieuchronna recesja. Nikt nie podejmie się policzenia kosztów pandemii społecznej. Według obecnych danych liczbowych zapadnięcie na COVID-19 to dla 99,98 proc. Polaków wciąż — pod warunkiem zachowywania elementarnej ostrożności — tylko telewizyjna abstrakcja – czytamy.

Katalog tego, co zabija Polaków, nie zmienił się z chwila wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa na początku marca. Polacy wciąż umierają na zawał serca, nowotwory, niewydolność narządów wewnętrznych. W naszym kraju dziennie umiera 1100 osób (to wynik zwyczajnego corocznej liczby ponad 400 tys. zgonów przez 365 dni).

bDKcZkhF

Z powodu COVID-19 zmarło do tej pory 300 osób, co daje czyli poniżej 1 proc. codziennych zejść śmiertelnych w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDKcZkia
KOMENTARZE
(368)
awasz
11 miesięcy temu
Połowa z zastosowanych działań nie miała żadnego uzasadnienia. Teraz mamy rozmontowaną gospodarkę, tysiące ludzi bez pracy, zniszczone całe branże. A główne źródło zakażeń to teraz służba zdrowia i domy opieki. Dziwne i zagadkowe, że nie testuje się służby zdrowia??? To podstawa. Setki tysiące ludzi z różnymi chorobami teraz zostało praktycznie pozbawionych dostępu do terapii. Zamiast walczyć i izolować/zamknąć wirusa, zamknęliśmy 36 mln ludzi. Bez sensu. Teraz większość narodu zbankrutuje bo kilka tysięcy zachorowało/zachoruje na wirusa. To obłęd. Czy się to komuś podoba, czy nie to jest nadal choroba, która dotyka ułamka populacji. Zatem należy chronić i leczyć ten ułamek, a reszcie dać żyć by mogła przynosić pieniądze na walkę z nową chorobą.
COW ID 19
11 miesięcy temu
Pan Szumowski z Panem Morawieckim za działanie antypolskie winni stanąć przed trybunałem stanu wg mojej oceny
Nana
11 miesięcy temu
Płacę składki do NFZ , ale leczyć się nie mogę . Przychodnie się zabarykadowały( w wiekszości prywatne) . Pacjent twój wróg .
bDKcZkib
Papa
11 miesięcy temu
Najgorszy wirus to nasze media i tego nalezy sie bac ciekawe kiedy ludzie obudza sie z tej hipnozy
Norma
11 miesięcy temu
będzie jeszcze więcej zgonów przez maseczki ,spowodują one niedotlenienie ogólne organizmu a w szczególności serca.Przy upałach ludzie będą padać na ulicach.
...
Następna strona