Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Partner artykułu: KGHM Polska Miedź

Ekologiczny jak KGHM Polska Miedź. Chludziński: budujemy rozwój w oparciu o OZE

16
Podziel się:

7. miejsce w rankingu największych producentów miedzi, pierwsze miejsce w zestawieniu "największych kopalń srebra". Miedziowy koncern coraz częściej postrzegany jest w zielonych barwach.

Ekologiczny jak KGHM Polska Miedź. Chludziński: budujemy rozwój w oparciu o OZE
Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź (wp.tv)
bEKjjbqZ

Miedź to nazwa metalu, ale też kolor. I to z tą barwą niezmiennie kojarzy się koncern KGHM Polska Miedź SA., który odebrał na XXX Forum Ekonomicznym w Krynicy laur "#FirmaRoku".

W ostatnim czasie państwowa spółka coraz mocniej się zazielenia. Potentat w produkcji miedzi, złota i srebra chce budować swój rozwój w oparciu o inwestycje w OZE i fotowoltaikę. Jednocześnie KGHM intensywnie wypatruje nowych źródeł dla zielonej energii. Tu w grę wchodzą budowa małego reaktora atomowego, wodór i offshore.

bEKjjbrb
Zobacz także: Marcin Chludziński, prezesem zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

- Transformacja firmy jest dla nas najważniejsza. Pozwala nam ona skorzystać z szans, które niesie rynek. A rynek w perspektywie czasu zakłada pewien deficyt podaży miedzi. Trzeba się dobrze na tę sytuację przygotować, szykując nowych złoża, produkując optymalnie i ekonomicznie, a także redukując koszty - mówił Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź SA.

Jak dodaje, firma z jednej strony pracuje nad rozwojem zielonej energii, a z drugiej nad ograniczaniem jej ogólnego zużycia.

bEKjjbrh

Chludziński podtrzymuje, że od 2023 roku chilijska kopalnia Sierra Golda należąca do KGHM Polska Miedź będzie w 100 proc. zasilana z OZE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKjjbrC
Partner artykułu: KGHM Polska Miedź
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
Ateista karze...
miesiąc temu
Polska to już kraj wariatów, a nie kleru!
pam
miesiąc temu
Partner artykułu: KGHM Polska Miedź
dwr
miesiąc temu
To juz 10 lat jak KGHM "planuje" elektrownie i pozyskiwanie uranu na Wegrzech i w Kazachstanie. Lepiej juz bylo i sie nie udalo, a teraz jest socjal i walka o deficyt budzetowy, a KGHM przeciez spoleczne DNA miec musi, wiec...
bEKjjbrD
.szwejk
miesiąc temu
Tow ,tośka pieniędzy już nie ma ogłaszał to wasz idol Morawiecki
Ktośka
miesiąc temu
Przyjdzie PO i piniędzy nie ma i nie bedzie....