Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Firmy rozpaczliwie potrzebują kierowców. Zarobki od 10 tys. zł netto

Gościem programu "Money. To się liczy" był Tadeusz Chmielewski, prezes Rohlig Suus Logistics. Zwrócił uwagę, jak bardzo firmy logistyczne na wielu rynkach są zdesperowane. Potrzebni są nowi kierowcy, niestety tych brakuje. - Taki kierowca, który jeździ za granicą, może zarobić od10 tys. zł netto, zależnie od uwarunkowań - mówił. Jak dodał, mimo tego firmom brak ludzi. Przywołał przykład Wielkiej Brytanii, gdzie dokerzy prosili wojsko o pomoc, gdyż nie było komu odwozić kontenerów. Co robią w tej sytuacji firmy? - Ściągamy pracowników ze Wschodu i Środkowej Azji, ale to też ludzie, którzy nie zawsze wzbudzają sto procent zaufania, często wymagają wielu wdrożeń i przygotowań. Potem się okazuje, że za chwilę muszą wyjechać, inwestowanie w szkolenie tych ludzi jest dość karkołomne - mówił.

223
Podziel się:
KOMENTARZE
(223)
RSuusBstok
rok temu
Kto tam pracuje ten siebie nie szanuje...mobbing, nie platne nadgodziny, szantazowanie pracownikow, jesli chodzi o kierowcow to zero przestrzegania przepisow bhp, o transporcie, ruchu drogowym czy kodeksie pracy a zarobki marne ale dobre dla ludzi po wyroku bo akurat na karalnosc przymykaja oko
Tdi77
2 lata temu
Nowe terror przepisy drogowe uszczuplą ten sektor jeszcze bardziej . Bo chyba desperat będzie jeździł " za dwa mandaty " i utrate prawa jazdy i pracy równocześnie .
szary
2 lata temu
Jasne, w Olsztynie szukałem po kursie, to nawet jak ktoś juz chciał przyjąć to za niecałe 3 tyś na rękę a praca po to godzin. Jak tak dalej będzie szanowany ten zawód to nie będzie faktycznie komu jeździć..
kobold
3 lata temu
Rok temu szukałem pracy, byłem bez doświadczenia, max co oferowano to 5500 netto za 2/2(innego nie chciałem), poszedłem na dystrybucje lokalną za 2000netto plus drugie w kopercie. Ganianie od 7 do 18, dałem sobie spokój po pięciu miesiącach. Teraz pracuje na produkcji 12h po 14 dni w miesiącu- mam 4000 netto na umowie i święty spokój.
pomidorowy
3 lata temu
nikt nie szuka rozpaczliwie kierowców ... a bez doswiadczenia to cud znalezc . prosze nie siać zamętu
...
Następna strona