Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Zaleska
|

GDDKiA skupi się na budowie dróg na wschodzie Polski

103
Podziel się:

Inwestycje drogowe na wschodzie Polski będą w przyszłym roku priorytetem Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. GDDKiA zamierza ogłosić przetargi m.in. na kolejne odcinki ekspresówek S19 i S17.

GDDKiA skupi się na budowie dróg na wschodzie Polski
W przyszłym roku można się spodziewać prac na S19 i S17 (gddkia)

W 2021 r. należy spodziewać się wysypu przetargów na budowę szybkich dróg biegnących wzdłuż wschodniej granicy Polski - podaje "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na informacje ze spotkania przedstawicieli Dyrekcji z wykonawcami.

GDDIKA będzie szukała wykonawców kolejnych odcinków na 80-kilometrowym fragmencie drogi S19 od skrzyżowania z autostradą A2 do Lubartowa przed Lublinem. Drogowcy ogłoszą też przetargi na budowę kolejnych dwóch odcinków trasy S19 między Rzeszowem i granicą ze Słowacją. To inwestycje składające się budowę trasy Via Carpatia. "DGP" przypomina przy tym niedawną wypowiedź ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który szacował, że Via Carpatia - od granicy z Litwą do granicy ze Słowacją - powstanie do 2030 r., a nie do 2026 lub 2027 r. jak zapowiadano wcześniej.

Inny z planów GDDKiA to przetargi na trzy odcinki ekspresówki S17 między Zamościem a granicą z Ukrainą w Hrebennem.

Drogowcy będą także szukać wykonawców kilku pilnie potrzebnych odcinków w innych rejonach kraju. Chodzi np. o obiecywaną od wielu lat budowę trasy ekspresowej S10 między Bydgoszczą i Toruniem oraz o drogę S6 z Koszalina w stronę Trójmiasta. Cała S6 między Szczecinem i Trójmiastem ma być ukończona w 2025 r.

W sumie w 2021 r. GDDKiA chce ogłosić przetargi na realizację ponad 300 km dróg uwzględnionych w Programie Budowy Dróg. Do tego dojdą postępowania na ok. 144 km dróg z programu budowy 100 obwodnic i na mniejsze zadania, np. na przebudowy tras o łącznej długości ponad 200 km.

Zobacz także: Kolej w martwym punkcie. "Problemem są prywatne grunty"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(103)
Maczuk
3 lata temu
Wiadomo - trzeba pchać kasę tam, gdzie mieszka elektorat!
oAo
3 lata temu
A-4 zapchana do granic możliwości. Prawy pas w obydwie strony to same TIR-y. Już dawno powinien zostać wybudowany trzeci pas w obydwie strony i niestety nic się w tym kierunku nie robi. O zapomniałem, pobiera się opłaty i to spore. Wygląda, że z tych opłat będą płacić 500+, czy 13-te emerytury bo kasa już jest pusta.
Kit Wciskacz
3 lata temu
Pis buduje drogi ekspresowe i autostrady w opcji Projektuj-Gadaj. 20 podpisanych umów od poczatku roku to aż 2 umowy miesięcznie. Prrr szaleni, zwolnijcie tempo!
Marcin
3 lata temu
Polacy również mieszkają na wschodzie Polski( Lubelszczyzna) dawniej Polska centralna. Mówimy czystym polskim językiem, jaki można spotkać w literaturze. W odróżnieniu do Śląska, Krakowa, Kaszub i wielu innych krain na tzw. zachodzie Polski, gdzie język i mentalność mają jakąś dziwną mieszankę. Proszę zatem o wyrozumiałość. A jeśli chodzi o szybkie drogi jak i te wolniejsze, to lata zaniedbań doprowadziły do tego co teraz tam mamy. Polska jest jedną i drogi należą się wszystkim Polakom, tym na Wschodzie Polski też. Pozdrawiam.
Jar
3 lata temu
Po oddaniu rządów pis-u na pewno drugi powstaną!!!
...
Następna strona