Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Giertych: "Pismo w sprawie nieobecności Tuska na komisji śledczej wysłano w piątek"

864
Podziel się

Marcin Horała twierdzi, że do komisji śledczej nie wpłynęło żadne pismo informujące o planowanej nieobecności Donalda Tuska na przesłuchaniu. - Załączam dowód nadania z piątku - odpowiada Roman Giertych.

Roman Giertych
Roman Giertych (East News)
bDySkSKt

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył we wtorek, że nie stawi się przed sejmową komisją śledczą do spraw tzw. luki VAT.

- W zeszłym tygodniu mój pełnomocnik poinformował, że jestem w tym czasie na czele delegacji jadącej do państw azjatyckich i nie będę mógł się stawić - powiedział Donald Tusk. - Zawsze stawiam się na wezwania organów państwowych ale niestety w tym terminie nie będzie to możliwe. Jestem pewien, że znajdziemy inny, dogodny termin.

Tego samego dnia przewodniczący komisji śledczej Marcin Horała poinformował, że żadne pismo nie wpłynęło.

bDySkSKv
Zobacz także: Oglądaj też: Luka CIT. Efekty działań rządu będą znane w drugiej połowie roku

Po czym dodał we wpisie na Twitterze: - A tak po ludzku to rozumiem. Po nokaucie trzeba ochłonąć a nie iść zeznawać przed komisją.

bDySkSKB

Niedługo później, na tym samym kanale, głos zabrał Roman Giertych, który pokazał potwierdzenie nadania pisma, skierowanego do komisji.

- Przewodniczący Komisji ds. VAT stwierdził, że wniosek (którego jak twierdzi nie dostał) o usprawiedliwienie nieobecności PDT ma związek z rezultatem wyborów. Załączam dowód nadania z piątku - napisał na Twitterze Giertych. - Może Pan Panie Pośle złoży interpelacje w sprawie powolnego działania Poczty Polskiej?

Na zaprezentowanym przez Giertycha zdjęciu widać numer przesyłki. Sprawdzamy zatem w elektronicznym systemie śledzenia przesyłek Poczty Polskiej jakie są losy listu.

bDySkSKC

Okazuje się, że przewodniczący Horałą faktycznie listu nie dostał. Co więcej, nie miał prawa, bo wysłano go w piątek wieczorem, do tego przesyłką ekonomiczną.

Donald Tusk był premierem w trakcie dwóch kadencji rządów koalicji PO-PSL. Komisja bada, czy za jego rządów nie dochodziło do nieprawidłowości przy walce z wyłudzeniami podatków.

Komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT przesłuchiwała już wielu czołowych polityków, którzy sprawowali władzę w latach 2008-2015. Zeznawali m.in. Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz, Jacek Rostowski czy wiceministrowie finansów - Janusz Cichoń oraz Andrzej Parafianowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDySkSKD
bDySkSKW
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(864)
Babie Doły
2 lata temu
Horała - bez komentarza.
WL
2 lata temu
Może Horała wezwie Kaczyńskiego na świadka, też był premierem?
ARNOLD
2 lata temu
Horała a właściwie kto to jest? Wyżej nerek nie podskoczy.Zapomniał?
bDySkSKX
ksychu
2 lata temu
A kiedy zaczną polować na czarownice????
Ed
2 lata temu
Klamcy pisowcy! Tanie cwaniaki nieuczciwe,a takie z nich religijne maniaki. Hipokryci!
...
Następna strona