Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
10.08.2020 20:43

Giganci technologiczni krytykują zakaz wjazdu dla cudzoziemców

Amerykańskie firmy technologiczne, w tym m.in. Google i Amazon, krytykują tymczasowy zakaz wjazdu dla zagranicznych pracowników, jakie wprowadził Donald Trump. Składają pozew.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pexels)

Pod pozwem podpisali się przedstawiciele 52 firm, w tym największe: Google, Amazon, Microsoft, Apple i Facebook. Przedsiębiorstwa sprzeciwiają się planom wprowadzenia tymczasowego zakazu wjazdu do USA dla pracowników zza granicy.

Jak podaje agencja Reutera, zakaz ma pomóc amerykańskim pracownikom zachować miejsca pracy. Zakaz dotyczy wykwalifikowanych pracowników i managerów, którzy wjeżdżają do USA na wizach H-1B oraz pracowników przenoszonych w ramach firm na wizach L.

Blokada dotyczy też pracowników sezonowych, za wyjątkiem tych, którzy są zatrudniani przy dostawach żywności.

Oglądaj też: Orlen przejmuje PGNiG. "Odejście od radzieckiego systemu"

Zdaniem przedstawicieli firm, które podpisały się pod pozwem, zaszkodzi to amerykańskiej gospodarce. Jak piszą w piśmie złożonym w kalifornijskim sądzie, zakaz jest oparty na "fałszywych założeniach" że będzie chronić amerykańskich pracowników.

Firmy zwracają uwagę, że zakaz wjazdu dla specjalistów spowoduje, że może ich podkupić zagraniczna konkurencja.

"Konkurenci z Kanady, Chin czy Indii tylko czekają na okazję, by przyciągnąć dobrze wyszkolone, innowacyjne osoby" - czytamy w pozwie.

Tymczasowy zakaz wjazdu ma obowiązywać do końca roku. Nowe przepisy nie dotyczą legalnych stałych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, a także dzieci obywateli USA.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2020

goscOczywiście, na pewno ktos zatrudni się w Chinach i w Indiach.Sami specjaliści tam są. Trump ma rację, świetna decyzja!

11-08-2020

O maszI bardzo dobrze

11-08-2020

zaraz, zarazA Pan Prezydent Duda wraz z Delegacją to mógł wjechać??? Rozumiem, że miał tylko wejść i wyjść...

Rozwiń komentarze (17)