Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Gorączka przedświąteczna. Branża logistyczna rekrutuje do pracy przy prezentach

1
Podziel się:

Centra dystrybucyjne i firmy kurierskie od kilku tygodni rekrutują dodatkowych pracowników, którzy pomogą w okresie przedświątecznej gorączki zakupowej. Jest więc praca do wzięcia, ale jak zauważa ekspert: firmy ostrożniej niż w poprzednich latach podchodzą do tzw. rekrutacji sezonowych. Wszystko przez widmo spowolnienia gospodarczego.

Coraz mniej kupujemy w sklepach stacjonarnych, a wybieramy sklepy internetowe
Coraz mniej kupujemy w sklepach stacjonarnych, a wybieramy sklepy internetowe (iStock.com, urfinguss)
bEChjtOt

- Większe zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych w logistyce odnotowaliśmy w tym roku już w październiku. Wzrost zamówień sięgnął ok. 25 proc. względem analogicznego okresu 2018 r. – powiedziała w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Katarzyna Bryła, kierownik regionalny w agencji zatrudnienia LeasingTeam.

Wszystkie firmy kurierskie muszą się przed świętami korzystać z pomocy zatrudnionych na kilka, czasem kilkanaście tygodni, dodatkowych pracowników. Mogą liczyć na wynagrodzenie ok. 30 zł brutto za godzinę pracy. Podstawą współpracy jest umowa cywilnoprawna.

bEChjtOv

Amazon rozpoczął rekrutację nowych pracowników w październiku. Na czas świąt zwiększył zatrudnienie o 9 tys. osób – to o 20 proc. więcej niż przed Bożym Narodzeniem rok temu. I to niezależnie od tego, że pracę przy kompletowaniu zamówień w ogromnym stopniu wspierają maszyny.

Wiele firm kurierskich nadal prowadzi rekrutację, ale jak zauważa Cezary Maciołek, wiceprezes Grupy Progres, firmy z branży logistycznej są bardziej ostrożne w tzw. rekrutacjach sezonowych. Wpływa na to sygnalizowane spowolnienie gospodarcze. Firmy coraz częściej starają się też zwiększyć efektywność pracowników, co ogranicza zapotrzebowanie na rekrutacje świąteczne.

Zobacz także: Obejrzyj: Czy klasyczne restauracje przegrają z zamawianiem jedzenia przez internet?
bEChjtOB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEChjtOW
KOMENTARZE
(1)
Gyyy
2 lata temu
Z kim nie rozmawiam to po 3 mies wywalana i ze kolchoz