Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Góralka zagrodziła szlak i postawiła kasę. Sąd zdecydował

186
Podziel się:

Sąd w Zakopanem orzekł, że jedna z rodzin bezprawnie przegrodziła pieszy szlak na Gubałówkę biegnący wzdłuż trasy kolejki linowo-terenowej. Płot został zdemontowany, a popularnym czarnym szlakiem od czwartku mogą już bez opłat wędrować turyści - informują Polskie Koleje Linowe.

Góralka zagrodziła szlak i postawiła kasę. Sąd zdecydował
Rodzina, chcąc zarabiać na turystach wchodzących na Gubałówkę, ustawiła przy szlaku na swoim terenie punkt poboru opłat. Wywołało to falę komentarzy (East News, Pawel Murzyn)

Spór Polskich Kolei Linowych (PKL) z jedną z rodzin sąsiadujących z przebiegiem czarnego szlaku na Gubałówkę trwa od kilku lat. Rodzina, chcąc zarabiać na turystach wchodzących na Gubałówkę, ustawiła przy szlaku na swoim terenie punkt poboru opłat.

Dlatego w 2021 r. PKL przy współpracy z władzami Zakopanego i Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym (PTTK) wytyczyły nowy przebieg bezpłatnego szlaku wyłącznie po terenach należących do PKL.

Właściciele sąsiedniej działki przegrodzili szlak, kierując z powrotem zdezorientowanych turystów do punktu opłat. Skończyło się to całkowitym zamknięciem szlaku i skierowaniem sprawy do sądu.

- Wyznaczając w 2021 roku szlak na Gubałówkę, PKL zaprezentowały nam dokumenty, które świadczyły o tym, że ta spółka oraz Skarb Państwa są właścicielami tego terenu. Dlatego z pełną świadomością oznakowaliśmy ten szlak. Postanowienie sądu w Zakopanem jest dla nas potwierdzeniem, że wyznaczony wówczas szlak, został otwarty w zgodzie z prawem i na działkach o uregulowanym statusie prawnym - przekazał prezes Oddziału Tatrzańskiego PTTK Łukasz Palider.

Postanowienie sądu jest dla nas podstawą, by ponownie otworzyć szlak na Gubałówkę, który przebiega po lewej stronie torów kolei linowo-terenowej PKL - dodał.

Góralka nie może już blokować szlaku

Jak wyjaśniły władze PKL, Sąd Rejonowy w Zakopanem zakazał osobie naruszającej prawo PKL i Skarbu Państwa zawężania lub blokowania i ograniczania dostępności szlaku turystycznego prowadzącego od dolnej do górnej stacji kolei linowo-terenowej po zboczu Gubałówki.

Sąd nakazał również osobom blokującym przejście usunięcie elementów budowli zlokalizowanych na tych działkach, a także upoważnił PKL do usunięcia elementów budowli i urządzeń wzniesionych na szlaku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(186)
Tomba
7 miesięcy temu
Mam w nosie ich „trasy” narciarskie śmiechu warte. Zamiast co roku jeździć na narty w nasze góry, wolę co dwa jechać do Włoch albo Austrii. Cenowo i tak wychodzi mi taniej, nie stoję w kolejkach do wyciągu i nie płacę za toalety, za to trasy ciągną się przez wiele, wiele km bez tłoku i pijanych narciarzy
Co teraz
7 miesięcy temu
Skoro świadomie oszukiwali turystów to ja bym ich zmusił do odsprzedania gruntu po cenie trawynika niskiej kategorii albo wsadził mafię do więzienia, ale w zakopcu to od lat mafia rządzi i ma macki daleko bo ich stać.
Halinka
7 miesięcy temu
Przywalić jej niezły podatek
Nict
7 miesięcy temu
To teraz U.S. z Zakopanego zapuka do Tej Rodziny?
Ajamamtogdzie...
7 miesięcy temu
Miała rację czy nie ? Czy ktoś z was puszcza hordy ludzi przez swoje piękne działki,podwórka? A może pozwalacie parkować na swoich wyjazdach? Ha ha 😂 widzicie, jak to działa?
...
Następna strona