Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. AZL
|

Gowin chciałby otworzyć restauracje jeszcze w maju, ale dla zaszczepionych

76
Podziel się:

Po majówce powinno się rozpocząć odmrażanie gospodarki na szeroką skalę. Na początek handel i usługi, nieco później, ale też jeszcze w maju m.in. gastronomia. Z otwartych miejsc miałyby jednak korzystać tylko osoby zaszczepione na koronawirusa.Taki scenariusz rysuje się ze słów wicepremiera Jarosława Gowina.

Gowin chciałby otworzyć restauracje jeszcze w maju, ale dla zaszczepionych
Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas Lubelskiego Forum Gospodarczego w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. PAP/Wojtek Jargiło (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)

W czwartek w Lublinie minister rozwoju, pracy i technologii oświadczył, że jest "zdeklarowanym zwolennikiem" tego, by osoby zaszczepione jeszcze w maju mogły udać się np. do restauracji. - Jeśli chodzi o turystykę i gastronomię, to są często prężnie rozwijające się do roku 2020 firmy rodzinne i uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych – wyjaśnił Gowin.

Według niego certyfikaty dla zaszczepionych mogą zacząć funkcjonować od połowy maja.

Z kolei scenariusz odmrażania poszczególnych branż mógłby, według Jarosława Gowina, wyglądać następująco: w pierwszej kolejności handel i usługi (zaraz po majowym weekendzie), "w trakcie maja w zależności od tempa spadku zachorowań" -  usługi turystyczne, gastronomiczne, kluby fitness. Gdyby to się udało, sektory te w czerwcu funkcjonowałyby swobodnie.

Minister powtórzył, że chodzi o odmrożenie "zwłaszcza dla osób zaszczepionych".

W tej chwili obowiązuje niemal całkowity lockdown. Rząd zdecydował ostatnio o odmrożeniu usług fryzjerskich i kosmetycznych od 26 kwietnia w 11 województwach. Pięć regionów dalej będzie funkcjonowało w dotychczasowym reżimie. To województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. Działają także żłobki i przedszkola, w klasach I - III w szkołach podstawowych możliwa będzie od poniedziałku nauka hybrydowa, ale tylko w 11 województwach.

Zobacz także: Żadnych dużych imprez do 2022 roku. Minister mówi o etapach odmrażania gospodarki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(76)
SUZUS
rok temu
Dziś zauważyłem ze mam bardzo wyrozumiałego psa . Nie wybiera .Szczeka na zaszczepionych i na tych którzy powoli.staja się ludźmi drugiej kategorii .
Rita
rok temu
OK, na który wariant szczepionka? ... bo są takie, na które nie działa. Czy będzie termin ważności? Co z kobietami w ciąży, dla których to jest przeciwwskazanie? Już się gubicie drogi nierządzie w zeznaniach. Przyznajcie, że cele tych działań są polityczne, a nie zdrowotne. Naprawdę coraz więcej ludzi zaczyna widzieć, że coś tu śmierdzi. Do rzetelnych statystyk nie ma dostępu. Kurde, zaraz przegniecie (o ile już tego nie zrobiliście).
Ppp
rok temu
Już sobie wyobrażam jak policja wpada do restauracji i wszystkich legitymuje i sprawdza szczepienie. Już widzę protesty i walki z policją na ulicach i przed restauracjami. Państwo totalitarne. Marzy się Izrael albo Palestyna. Policja z bronią na ulicach, by bronić obywateli przed niezaszczepionymi.
Gowin wiej za...
rok temu
Gowin to Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Boi się następstw po przegranej, gość bez stanowczego charakteru chwiejny, nie dobrze.
KAINCORPS
rok temu
TAA I JAK ZA OKUPACJI LOKALE "TYLKO DLA NIEMCÓW" ITD
...
Następna strona