Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Granica z Niemcami szykuje się na oblężenie. Będzie nowe przejście

43
Podziel się

Jedno dodatkowe przejście graniczne z Niemcami zostanie otwarte w piątek rano. Wszystko przez długi weekend u naszych zachodnich sąsiadów, który może skłonić wielu naszych rodaków do powrotu do domu. A to oznacza wzmożony ruch.

W najbliższy weekend na granicy z Niemcami znowu może być tłoczno. Szczególnie przy wjeździe do Polski
W najbliższy weekend na granicy z Niemcami znowu może być tłoczno. Szczególnie przy wjeździe do Polski (Gallo Images)
bErRglkl

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", pogranicznicy już szykują się na wzmożony ruch w najbliższych dniach, a nawet godzinach.

- W terminie od 29 maja od godz. 8 do 30 maja do godz. 22 granicę z Niemcami będzie można przekraczać również w Radomierzycach. Przejście to będzie otwarte dla ruchu osobowego i towarowego zgodnie z parametrami drogi do 7,5 tony - mówi "GW" Joanna Konieczniak, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Radomierzyce to nieduże przejście na Dolnym Śląsku, położone pomiędzy Zgorzelcem a Bogatynią.

bErRglkn
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Skąd taka decyzja? W dobie epidemii przecież przejścia graniczne w dużej mierze są zamknięte, a działają tylko te największe.

Wszystko za sprawą Zielonych Świątek, które przypadają w tym roku na 31 maja i 1 czerwca. W Niemczech są to dni tradycyjnie wolne od pracy, co oznacza że najbliższy weekend dla naszych zachodnich sąsiadów potrwa 3 dni.

bErRglkt

A to oznacza, że wielu Polaków postanowi zjechać na kilka dni do domu i odwiedzić rodzinę. Tak samo było tydzień temu, gdy Niemcy świętowali Wniebowstąpienie Pańskie i również mieli dzień wolny.

Wtedy kolejki na granicach sięgały kilkudziesięciu kilometrów i trzeba było odstać nawet 3-4 godziny przed wjazdem do kraju. To i tak nic w porównaniu z tym, co działo się na starcie epidemii. Wtedy oczekiwanie 10 godzin było normą.

Samorządowcy z przygranicznych gmin apelują do wojewodów i szefa resortu spraw wewnętrznych, by na kilka dni wysłał większą liczbę funkcjonariuszy na zachód kraju. Takie zapewnienie otrzymał burmistrz Zgorzelca od wojewody dolnośląskiego.

bErRglku

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErRglkO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(43)
vadim
rok temu
wy paliajki rozniesli zaraze na europe. wasze hranice maju byt zamkniety! basta i siedi u siebie !
emeryt
rok temu
PiS z Kaczyńskim najchętniej zamknęliby granice na zawsze. A to jest wstęp , próba, co ludzie powiedzą.
XXX
rok temu
OTWORZYC GRANICE K...A TO NIE KCPZPR PISLAM
bErRglkP
Cris
rok temu
Nie wiem kto to pisze te artykuły pisząc takie bzdury ze na granicy stało się 3-4 godziny. Polska jest państwem z tektury do niczego nie przygotowana. Kolejka na granicach była minimum 9 godzin. Naczelnik naszego państwa niby się ze wszystkimi tak wspaniałe dogaduje a nie potrafił dogadać się z Niemcami
kotejk
rok temu
Otworzyć normalnie granice bez tych cholernych kontroli.Koniec pseudo pandemii !!
...
Następna strona