Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł sponsorowany

Historia marki Certina - poznaj bliżej szwajcarskie zegarki

Podziel się

Zegarki występują pod wieloma postaciami, a ostatnimi czasy można coraz częściej dostrzec tzw. smartwatche, które podbijają rynek przez kompatybilność ze smartfonem. Jednak ciężko jest myśleć o tych urządzeniach tak, jak o klasycznych zegarkach ze wskazówkami. Dziesiątki lat nie zmieniły tego, że tradycyjne czasomierze nadal są chętnie kupowanymi produktami.

Historia marki Certina - poznaj bliżej szwajcarskie zegarki
(materiał partnera)
bDYyOYzp

Jeżeli szukasz klasycznego zegarka, liczysz na estetykę i zależy Ci na szwajcarskiej jakości – zegarki Certina spełnią Twoje oczekiwania!

Najwyższa jakość od 1888 roku!

Certina to znana i ceniona firma tworząca najwyższej jakości zegarki. Założono ją w Szwajcarii, w 1888 roku w Grenchen przez dwóch braci – Alfreda i Adolfa Kurth. Wtedy marka nosiła nazwę Grana, nawiązując do miejscowości założenia. Nazwa Certina została jej nadana dopiero w 1938 roku – słowo było inspirowane łacińskim „certus”, które oznaczało – pewny.

Na samym początku firma zajmowała się produkcją części do zegarków, nie samych czasomierzy. W początkowym okresie rozwoju firmy, zatrudniano zaledwie trzy osoby, natomiast już w 1938 roku liczba ta wynosiła ponad 250, a w 1972 roku niemal 1000. W tym samym czasie produkowano ponad 600 000 zegarków rocznie.

bDYyOYzr

Bracia Kurth pierwszy zegarek wyprodukowali w 1906 roku, był to model damski. Warto zaznaczyć, że Certina to firma, która jako pierwsza stworzyła zegarek mechaniczny o odczycie cyfrowym. W 1983 roku marka stała się częścią Swatch Group, wtedy zwanej SMH.

W 2014 marka zmieniła swoje logo mając na celu odróżnić się bardziej chociażby od Tissot, czyli innej firmy działającej na rzecz Swatch Group. Ruch ten był również uargumentowany zwiększeniem nakładów na produkcję zegarków wyższego segmentu cenowego i jakościowego.

Tak dla sportu!

Zegarki Certina w sporej części skierowane są dla osób, które mogą wystawić te urządzenia na naprawdę ekstremalne próby. Mowa oczywiście o sportowcach. Nie bez powodu przecież polskim ambasadorem marki jest Robert Kubica.

Sportowe zegarki Certina wyróżniają się od reszty ofert już na pierwszy rzut oka – posiadają kilka tarcz – najczęściej jedną główną i trzy dodatkowe. Zazwyczaj dodatkowe tarcze oznaczają obecność chronografu, czyli bardzo dokładnego stopera, niezwykle przydatnego w przypadku sportowców, których celem jest jak najszybsze wykonanie danej czynności. Dodatkowo, te urządzenia są wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Sportowe modele mogą być zanurzane w wodzie, a także znajdować się na ręce osoby nurkującej z akwalungiem! Dzięki temu żadne warunki nie będą stanowiły problemu.

bDYyOYzx

Niepodważalna elegancja

Nie można jednak zaprzeczać, że najwyższa jakość to nie tylko wytrzymałość. Owszem, sportowcy chętnie korzystają z zegarków tej marki, jednak Certina od początku swojej produkcji oferuje też modele przede wszystkim estetycznie wykonane. Oferta zawiera niezwykle proste w swojej istocie, a jednak przyciągające uwagę zegarki. Dzięki temu dosłownie każdy będzie w stanie wybrać odpowiedni model dla siebie. Nieważne, czy ma ochotę wyruszyć w podróż dookoła świata, czy na koncert do filharmonii, a następnie na wytworny bankiet. Za każdym razem jednak można mieć pewność, że do produkcji zegarka użyto najwyższej próby materiałów i zadbano o wszelką staranność. Zegarki Certina mogą z powodzeniem posłużyć właścicielowi przez całe jego życie, a nawet jeszcze dłużej.

bDYyOYzS
Artykuł sponsorowany
Źródło:
Artykuł sponsorowany