Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

"Innowacje są nam potrzebne, jak nigdy dotąd” mówi Paweł Borys, prezes PFR

Podziel się:

Pandemia koronawirusa pokazała, że kompetencje przyszłości potrzebne są już teraz, a innowatorzy, którzy nie boją się wdrażać cyfrowych rozwiązań mogą stać się liderami zmian. To właśnie takie osoby potrafiły szybko zareagować na zmieniające się potrzeby i wypracować produkty i usługi technologiczne niezbędne do funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Obserwując zmieniający się runek, Allegro i PFR będą uczyć takich kompetencji podczas Szkoły Pionierów PFR - nabór do trzeciej edycji właśnie trwa do 26 czerwca.

"Innowacje są nam potrzebne, jak nigdy dotąd” mówi Paweł Borys, prezes PFR
(materiały partnera)
bEshJuSt

Artykuł sponsorowany

Gospodarki światowe silnie ucierpiały w związku z Covid-19 i będą potrzebowały jeszcze sporo czasu, aby wrócić do sytuacji sprzed pandemii. Polska, dzięki szybkiej reakcji rządu i wprowadzeniu programów wsparcia dla przedsiębiorców, ma szansę na szybszy powrót do stabilizacji i odrobienie strat, ale będzie to o wiele trudniejsze, jeśli nie będziemy rozwijać rodzimych innowacji. – mówi Paweł Borys, Prezes Zarządu PFR - Dlatego już po raz trzeci uruchamiamy Szkołę Pionierów PFR w partnerstwie z Allegro, bo zdajemy sobie sprawę, że w aktualnej sytuacji gospodarczej innowacje są nam potrzebne, jak nigdy dotąd.
Innowatorzy są wśród nas

W gronie 50 uczestników programu co roku znajdują się osoby, które wiedzą, że własna firma i tworzenie nowatorskich produktów to ich przyszłość, ale potrzebują dodatkowej wiedzy i umiejętności, aby rozwinąć swój projekt lub dołączyć do zespołu założycielskiego. W tym roku Organizatorzy poszerzyli ograniczenia wiekowe – kierując się badaniami na temat rozwoju startupów w Polsce – w tym roku w programie mogą wziąć udział osoby w wieku 20-40 lat gotowe wziąć udział w intensywnym międzynarodowym programie edukacyjnym we wrześniu.

bEshJuSv

Do tej pory w programie wzięło udział już 100 osób i to często właśnie sieć absolwentów jest uznawana za wartość programu. Wśród absolwentów programu są między innymi twórcy Propergate – platformy do zarządzania logistyką na budowie, JutroMedical – przychodni przyszłości czy Magnetiqa - innowacyjnej technologii elektrostymulacji roślin i nasion dla upraw rolnych, w którą niedawno zainwestował Rahim Blak. Jednak potencjał jest jeszcze większy – absolwenci poznają regularnie wyjątkowych gośćmi podczas spotkań Klubu Pionierów PFR. Tylko w ubiegłym roku mieli okazję spotkać się z twórcami Mudity, polskiego niskoemisyjnego telefonu, tuż pod zakończeniu przez nich rekordowej kampanii na Kickstarterze czy poznać od podszewki jak działa program Allegro Smart.

Czego uczy Szkoła?

Organizatorzy w trzy tygodnie w pigułce przekazują zasady i sposoby budowania technologicznych firm. Pomagają uczestnikom zbudować interdyscyplinarne zespoły i stworzyć model biznesowy. Wykorzystując metodę design thinking uczą kreatywnego myślenia i radzenie sobie z trudnymi problemami. Pomagają początkującym zespołom zbudować pierwszy prototyp produktów oraz zaplanować strategię sprzedażową i marketingową. Program jest budowany przez największy fundusz funduszy w Europie Środkowo-Wschodniej, w związku z czym w trakcie zajęć nie może również zabraknąć spotkać z inwestorami, którzy pokażą, czego wymagają od firm z potencjałem inwestycyjnym. A o prowadzących mówiąc – za warsztaty są odpowiedzialni praktycy i eksperci, którzy od lat wspierają firmy technologiczne i instytucje w rozwoju innowacji m.in. w Allegro, Booksy, SWPS, Massachusetts Institute of Technology czy Alior Bank. Dzięki wsparciu PFR Ventures część zajęć prowadzona będzie przez inwestorów z międzynarodowym doświadczeniem w rozwijaniu start-upów. Stworzone projekty będą miały także szansę zaprezentować się przed inwestorami i uzyskać pierwsze finansowanie – to udało się już kilku spółkom z poprzednich edycji Szkoły (np. JutroMedical czy Reactivepad).Uczestnicy programu mają także możliwość w trakcie zajęć poznać możliwości wsparcia i finansowania w ramach innych instrumentów Grupy PFR – Esportfield otrzymał grant w wysokości prawie 1 mln zł z Platform Startowych PARP. Kilkanaście najlepszych zespołów pojedzie na początku 2021 roku na zagraniczny wyjazd biznesowy, aby wspólnie z zagranicznymi ekspertami skalować produkty i usługi na inne rynki oraz pozyskiwać cenne kontakty handlowe.

Aby zaaplikować do programu wystarczy wypełnić prosty formularz dostępny na https://startup.pfr.pl/pl/szkola-pionierow/ i uzupełnić go o swój plan personalnego rozwoju przygotowany zgodnie z instrukcją na stronie. Nabór trwa do 26 czerwca

bEshJuSB

Artykuł sponsorowany

bEshJuSW
innowacje
edukacja