Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Jacek Kurski wrócił do zarządu TVP. Pomogły głosy PiS w Radzie Mediów Narodowych

26
Podziel się

Jacek Kurski wróci do zarządu TVP. Głosowanie Rady Mediów Narodowych zarządzono w czwartek, dwa i pół miesiąca po odwołaniu Kurskiego przez tą samą Radę ze stanowiska prezesa TVP.

Jacek Kurski dwa i pół miesiąca został odwołany ze stanowiska prezesa TVP.
Jacek Kurski dwa i pół miesiąca został odwołany ze stanowiska prezesa TVP. (ONS)
bEpHSyWd

Jak donoszą Wirtualne media, dopiero co, bo w czwartek, przewodniczący Krzysztof Czabański przesłał członkom Rady Mediów Narodowych maila z informacją o głosowaniu nad dwiema uchwałami: w sprawie określenia liczby członków zarządu TVP, a także powołania członka zarządu TVP.

Oznacza to, że członkowie Rady mieli dwa dni na głosowanie korespondencyjne. Wyboru, jak sie okazuje, nie było. Jedynym kandydatem na to stanowisko był Kurski. Były prezes TVP po odsunięciu ze stanowiska był doradcą zarządu.

Zobacz także: Zobacz też: Kodeks pracy do zmiany, ale po koronawirusie. Teraz Hausner wskazuje na Radę Dialogu Społecznego
bEpHSyWf

Teraz wraca do zarządzania TVP po krótkiej przerwie. Jak przypominają Wirtualne media, 6 marca członkowie tej samej Rady dostali maile z informacją o głosowaniu korespondencyjnym nad odwołaniem prezesa publicznej telewizji.

Doszło do niego po kilkudziesięciu minutach. Teraz, dwa i pół miesiąca później, kiedy nie minął jeszcze termin oddelegowania z rady nadzorczej Macieja Łopińskiego do pełnienia obowiązków szefa spółki, jego były już doradca wraca do zarządu.

Z nieoficjalnych informacji serwisu wynika, że Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka oddali niemal natychmiast głos za kandydaturą Jacka Kurskiego. Głos Elżbiety Kruk jest właściwie pewny (tylko raz w przypadku prezesa Radia Wrocław zdarzyło jej się wstrzymać od głosu), wszyscy wymienieni związani są z PiS.

bEpHSyWl

Przeciw miał być tylko Juliusz Braun, który zapowiadał, że sprzeciwia się takiemu sposobowi wybierania władz mediów publicznych. Niewiadomą pozostają głosy Grzegorza Podżornego z rekomendacji Kukiz’15.

Uchwały wchodzą w życie z dniem podjęcia, co znaczy, że jeśli wszyscy członkowie zagłosują (lub wstrzymają się), formalnie Jacek Kurski jest już członkiem zarządu TVP.

bEpHSyWm

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpHSyWG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(26)
Lukaku
rok temu
żenada
Jaś
rok temu
Jak można takim nędznym kreaturą obsadzać jakiekolwiek stanowiska?! Tylko w PiS ie!
moje 3 grosze
rok temu
Duda to tylko i wylacznie instrument w rekach Kaczynskiego i Ziobry. Na pewno sam sobie zdaje z tego sprawe wiec pokazuje ten glupi usmiech przed kamerami.
bEpHSyWH
2 w 1
rok temu
Danuta Falska.
Dagobert
rok temu
O 19tej 30,podczas Kaczych Opowieści,przełączam na telewizję północnokoreańską.Tą,przy odrobinie wysiłku,da się jeszcze oglądać.
...
Następna strona