Notowania

Jadwiga Emilewicz: dziś rząd przyjmie projekt tarczy antykryzysowej

Jadwiga Emilewicz przedstawia na konferencji prasowej najważniejsze założenia tarczy antykryzysowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jadwiga Emilewicz przedstawiła założenia tarczy antykryzysowej (Fot: Piotr Molecki/East News)

- To, że jesteśmy w bardzo trudnym czasie: Polska, Europa, świat – jest dziś faktem. Od kilku tygodni pracujemy nad rozwiązaniami, byśmy przez ten czas przeszli możliwie suchą stopą – powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz na konferencji z udziałem minister pracy Marleny Maląg, ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej i Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, .

- Chcemy do końca dnia przyjąć projekty ustawy, a jutro będziemy konsultować je z ugrupowaniami opozycyjnymi – dodała.

Minister ma nadzieję, że rozwiązania będą natychmiast dostępne w urzędach – centralnych i powiatowych – tak by przedsiębiorcy mogli jak najszybciej zacząć z nich korzystać.

Emilewicz dodała, że z postanowień ustawy skorzystają też osoby rozliczające się na karcie podatkowej.

- Przykładowo rozliczający się w ten sposób taksówkarz będzie mógł zgłosić się do ZUS i uzyskać świadczenie w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia – zapewniła.

Czy tarcza będzie nowelizowana?

- To rozwiązania adekwatne dla dzisiejszej sytuacji. Jeśli sytuacja będzie się przedłużać, rozszerzymy wachlarz pomocy. Jeśli będzie się to wiązało z nowelizacja ustawy budżetowej lub rozluźnieniem reguły budżetowej, to jest to możliwe – wyjaśniła Emilewicz w odpowiedzi na pytanie dziennikarza. -Jesteśmy gotowi do zmian. Zrobimy tyle, na ile będzie nas stać - dodała.

- Notyfikujemy schematy pomocy publicznej. Rozwiązania są zgłaszane do Komisji Europejskiej i w ciągu doby rozpatrywane – powiedziała.

Minister ma nadzieję, że ustawa zacznie obowiązywać z dniem 1 kwietnia.

[tekst aktualizowany na bieżąco]

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, Jadwiga Emilewicz, tarcza antykryzysowa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

AgaMinister nieudacznik

25-03-2020

mimTaaaa a 2 mld na propagandę zamiast na leczenie!!! I jeszcze Jaro chciałby w ramach nie docenienia wirusa, aby procesje KOMISJI WYBORCZYCH z URNĄ … Czytaj całość

25-03-2020

ekonomistaw tej tarczy antykryzysowej powinien być jeden zapis i tylko on by wystarczył-,, zabrać klerowi majątki" spokojnie moglibyśmy mieć kilka kryzysów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (143)