Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MNR
|
aktualizacja
Partnerem treści jest TOGETAIR

Jak dojść do neutralności klimatycznej w nowej rzeczywistości? Rozpoczyna się TOGETAIR 2022

8
Podziel się:

O drodze do neutralności klimatycznej, ekogospodarce XXI w. i partnerstwie dla klimatu będą rozmawiali eksperci z Polski i zagranicy. Już jutro rozpoczyna się Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022. Debaty można śledzić na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski.

Jak dojść do neutralności klimatycznej w nowej rzeczywistości? Rozpoczyna się TOGETAIR 2022
Rozpoczyna się Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022

Przed nami trzy dni i aż trzydzieści ważnych tematów, na które duży wpływ ma obecna sytuacja geopolityczna, w tym przede wszystkim wojna w Ukrainie.

TOGETAIR 2022 rozpocznie dyskusja z udziałem ekspertów z Polski, Czech, Łotwy i Litwy na temat bezpiecznej przyszłości energetycznej Europy. Prelegenci będą rozmawiali o konsekwencjach rosyjskiej agresji dla dalszego osiągania celów klimatycznych UE oraz możliwościach rozwoju technologii wodorowych, co mogłoby doprowadzić do uniezależnienia Europy od rosyjskiego gazu.

Poszukają również odpowiedzi na pytania, czy jesteśmy skazani na wysokie ceny energii, czy panele fotowoltaiczne i wiatraki to przyszłość OZE oraz jak sięgnąć po odnawialne zasoby wydobywane z wnętrza ziemi? Wśród tematów poruszanych pierwszego dnia są także te dotyczące przeciwdziałania zmianom klimatu, rozwoju energii jądrowej, inteligentnych systemów magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii oraz morskich elektrowni wiatrowych.

Drugi dzień TOGETAIR 2022 będzie dotyczył ekogospodarki XXI w., a rozpocznie go panel "Europejska zeroemisyjna gospodarka" z udziałem zagranicznych ekspertów. Tego dnia uczestnicy szczytu poszukają odpowiedzi na pytania, jak ochrona klimatu wpłynie na gospodarki i przyzwyczajenia klientów; jak będziemy żyli w XXI w. – w miastach czy na położonych blisko natury osiedlach i jak nowe technologie mogą wesprzeć ochronę środowiska?

Specjaliści porozmawiają także na temat tego, jak biznes może wykorzystać politykę klimatyczną, czy kolej ma szansę stać się transportem przyszłości, czy ostatnich podwyżek opłat za wywóz odpadów można było uniknąć oraz jak nie utonąć w morzu opakowań jednorazowych. Wśród poruszanych kwestii znajdą się także zielone budownictwo oraz zeroemisyjna mobilność.

Ostatni dzień TOGETAIR 2022 upłynie pod hasłem "Partnerstwo dla klimatu". Eksperci z Polski i zagranicy zastanowią się, co dla klimatu mogą zrobić poszczególne regiony UE, samorządy, media oraz biznes. Tradycyjnie już dyskusję rozpocznie panel międzynarodowy. Tym razem eksperci z całej Europy zastanowią się nad możliwościami współpracy transgranicznej dla Ziemi.

Tego dnia – podobnie jak podczas dwóch poprzednich – czeka nas dziesięć debat. Paneliści będą dyskutować na temat tego, czy zrównoważony rozwój dla środowiska jest konsekwentną strategią czy PR-owym sloganem oraz jak skutecznie zadbać o czyste powietrze.

Agenda przewiduje także dyskusje na temat ekologicznej żywności, gospodarki obiegu zamkniętego, zrównoważonego rolnictwa XXI w., finansowania zielonych technologii i transformacji energetycznej oraz ESG.

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022 odbywa się w formule hybrydowej. Debaty nadawane na żywo ze studia telewizyjnego w Warszawie można śledzić m.in. na stronie głównej Wirtualnej Polski. Wydarzenie potrwa trzy dni. Start już 20 kwietnia o godz. 9.20. Agenda wydarzenia znajduje się na stronie TOGETAIR 2022.

Organizatorem Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022 jest Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja Pozytywnych Idei.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Partnerem treści jest TOGETAIR

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Observer
rok temu
Nie denerwujcie się to tylko biznes
lol
rok temu
Jak dojść do neutralności klimatycznej w nowej rzeczywistości? Proste zmniejszyć oczekiwania życiowe.... do zera... zero wakacji, zero ogrzewania, zero samochodów zero sztucznego światła, ziemianki przykryte mchem zamiast mieszkań i jedzenie robaków wychodowanych przez bezosa i chemicznych glutów z laboratorium "spożywczego" b gatesa. W ziemiankach nie bedziemy się przeziebiac o co zadbają regularne "dobrowolone" szczepionki zafundowane przez who i fundacje melindy i bila...
Fak
rok temu
Idźcie w OZE to będzie droga energia jak złoto, nawiedzone eksperty a płacimy my
ass
rok temu
glosujcie dalej na polskojezycznych to pod mostem nie bedziecie potrzebowac pradu i ogrzewania
Eksperci
rok temu
z całego świata będą radzić jak osiągnąć to co na wsiach było z przyczyn biedy zawsze, czyli obieg zamknięty. Nic się nie zmarnowało bo nikogo nie było stać na wyrzucanie. Stąd przykładowo wziął się cydr - napój lekko alkoholowy robiony ze skórek od jabłek. A wegetarianizm był powszechny bo kura to miała jajka znosić a zabijana była dopiero jak była już stara. No i do tego dążymy ;-)