Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Patryk Wieczorek
|
aktualizacja
Materiał powstał przy współpracy z Kongresem 590.

Jak obniżyć CO2? Wspólne inicjatywy na rzecz zielonej energii

Podziel się:

Działania mające na celu zmniejszenie emisji warto zacząć od siebie. Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie S.A. pokazuje, jak przedsiębiorstwa mogą wpływać na ogólnopolskie wysiłki związane z dywersyfikacją źródeł energii, i to zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej.

PZU Życie S.A od lat inwestuje i wspiera duże projekty związane z odnawialnymi źródłami energii. Są to m.in. farmy wiatrowe czy fotowoltaiczne. Przyjmuje również strategię ESG (ang. environmental, social and corporate governance, a więc środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), według której staje się partnerem zielonej transformacji dla swoich klientów, pomagając w przechodzeniu do niskoemisyjnej gospodarki. Walka o czyste środowisko to również ograniczenie emisji CO2 wśród pracowników czy akcje społeczne.

Na zmniejszenie emisji CO2 negatywnie wpływa wojna w Ukrainie. Szacuje się, że od początku działań zbrojnych doszło do ponad trzystu katastrof ekologicznych różnej mocy, w tym uszkodzeń elektrowni czy nalotów na składy ropy. Kluczem do utrzymania równowagi ekologicznej będzie więc powstrzymanie konfliktu oraz uniezależnienie się od dostaw rosyjskich surowców. W tej drugiej dziedzinie najlepszym sposobem będzie postawienie na odnawialne źródła energii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Materiał powstał przy współpracy z Kongresem 590.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl