Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Kancelaria Premiera sprawdza, kto zjadł batoniki

375
Podziel się

Wyciekły kolejne maile szefa KPRM Michała Dworczyka. Tym razem korespondencja dotyczy wydatków na przekąski i posiłki dla oficerów SOP oraz "śledztwa" w sprawie zjedzenia 288 batonów energetycznych - podaje "Fakt".

Kancelaria Premiera sprawdza, kto zjadł batoniki
Wyciekły kolejne maile szefa KPRM. Tym razem chodzi o przekąski. (KPRM, Krystian Maj, KPRM)
bErpsQut

Dane logowania do prywatnego konta mailowego szefa KPRM Michała Dworczyka hakerzy przejęli na początku czerwca.

Wśród wiadomości znalezionych w skrzynce są i takie, które dotyczą spraw państwowych. Tym razem opublikowano maile w sprawie wydatków KPRM na przekąski i posiłki.

Jak podaje "Fakt", 13 grudnia do Michała Dworczyka napisała Magdalena Tarczewska-Szymańska, dyrektor generalna w kancelarii premiera.

bErpsQuv
Zobacz także: Płaca minimalna 3 tys. zł. Semeniuk: Gospodarka się rozpędza, pracodawcy dadzą radę

Zaniepokoiły ją wydatki na posiłki dla oficerów SOP, ochraniających KPRM. Śniadania i obiady dla jednego funkcjonariusza kosztują rocznie 1800 złotych, a przekąski z bufetu 1100 zł. Rocznie na posiłki dla funkcjonariuszy KPRM wydaje 104 tys. złotych.

"Proponuję, aby funkcjonariusze SOP sami płacili za posiłki, które zamawiają w bufecie na zasadach jak dyrektorzy KPRM (pełna odpłatność) lub jak ministrowie (50 proc. odpłatność). Przy płatności pełnej, roczna oszczędność dla KPRM to ponad 64 000 zł" - pisze Tarczewska-Szymańska.

bErpsQuB

Z opublikowanych maili wynika także, że urzędnicy są zaniepokojeni wydatkami na przekąski.

Do Dworczyka pisze Joanna Kubiak, zastępczyni dyrektora generalnego KPRM i przesyła mu zestawienie wydatków. Najbardziej niepokoi ją 288 batoników energetycznych i 64 puszki Red Bulla.

"Zaznaczyłam pozycje, które budzą wątpliwość, że spożywa je premier" - pisze Joanna Kubiak w mailu do Dworczyka.

Wszystkie przekąski kupione w listopadzie na koszt KPRM kosztowały ponad 4 tys. Na liście są m.in. chipsy jabłkowe, kabanosy i orzechy.

bErpsQuC

Jak informuje "Fakt", na pytania o powód zamówienia batoników i napoju energetycznego KPRM nie odpowiedziała.

Do sieci wyciekło m.in. CV płk. Konrada Korpowskiego, obecnego dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Oprócz prywatnej skrzynki szefa KPRM włamano się także na pocztę jego żony, oraz na konta w mediach społecznościowych małżonków.

- Pragnę podkreślić, że w skrzynce mailowej, będącej przedmiotem ataku hakerskiego, nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny, lub ściśle tajny - twierdził na Twitterze Dworczyk.

bErpsQuD

Prawdopodobnie minister padł ofiarą ataku phishingowego, polegającego na wyłudzeniu danych logowania. Wśród najpopularniejszych metod takiego ataku wymienia się wysyłanie fałszywych e-maili lub przekierowywanie na fałszywe strony internetowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErpsQuW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(375)
Podatnik
miesiąc temu
... mają pensje? To niech każdy żre za swoje pieniądze. To co prawda mała kwota w porównaniu z tym co trwonią w ramach pomysłów rządowych - ale przynajmniej proste rzeczy powinni sami płacić. W końcu nie robią za drobne tylko za ciężką kasę.
emeryt
miesiąc temu
Tu nie ma co się nakręcać. Najlepiej powiedzieć Polacy nic się nie stało.
UON
miesiąc temu
Batonikożercom zdecydowane NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.........tego nawet Bareja by nie udźwignął.
bErpsQuX
Ige
miesiąc temu
Biedny Alf nie wylogował się z poczty i ktoś robi mu kuku a w telewizorni wielki atak hakerski zorganizowany przez Rosjan hihihihihi.
wer
miesiąc temu
Nie wiadomo, które informacje są prawdziwe, a które sfabrykowane przez ruskich, a wy się nakręcacie!!!...
...
Następna strona