Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Klienci podpisują dokumenty na tablecie. Po chwili otrzymują je na e-mail

4
Podziel się:

Ponad 100 tysięcy klientów Orange Polska skorzystało z możliwości podpisania dokumentów na ekranie tabletu, z wykorzystaniem podpisu biometrycznego. Dzięki temu, w niespełna trzy miesiące zaoszczędzono ponad pół miliona kartek papieru. Podobne rozwiązanie może być dostosowane do potrzeb każdej firmy czy instytucji.

Klienci podpisują dokumenty na tablecie. Po chwili otrzymują je na e-mail
(materiały partnera)

Orange Polska jest pierwszym w Polsce operatorem telekomunikacyjnym, który umożliwia swoim klientom podpisywanie dokumentów na tablecie.

Oznacza to, że klienci, którzy będą zawierać np.: umowę w salonie, podpiszą ją na tablecie, a dokument trafi na ich skrzynkę mailową w wersji elektronicznej. Na życzenie klienta dokumenty mogą zostać wydrukowane, ale tylko w jednym egzemplarzu. Cały proces przebiega bardzo szybko, a podpisany w ten sposób dokument daje klientowi takie same prawa m.in. do rękojmi i reklamacji, jak wersja papierowa.

- Wykorzystanie tabletów do podpisywania umów było bardzo dobrą decyzją, potwierdzają to zarówno klienci jak i nasi pracownicy. Zauważają wiele pozytywnych efektów tej innowacji, m.in. mniej pomyłek, szybsze uruchomienie usługi, dużo mniej drukowanego papieru, automatyzację procesów. Chcemy teraz udostępnić taką możliwość we wszystkich salonach w Polsce – to rozwiązanie wygodne dla klientów, ułatwiające naszą pracę, a do tego ekologiczne - mówi Karolina Gorzewska z Orange Polska.

Salony Orange wyposażono w tablety Samsung P580. System informatyczny został dostosowany do potrzeb Orange Polska przez Infinite IT Solutions z wykorzystaniem platformy Signatus. Zapisuje ona złożony podpis, współrzędne geograficzne, dynamikę oraz sposób pisania, które są charakterystyczne dla każdego z nas. Następnie te dane są szyfrowane i dołączane do pliku. Dzięki zabezpieczeniom, takiego podpisu nie można skopiować ani przenieść na inny dokument.

- Ważne jest, aby dostępne na rynku technologie dostosować do realizowanych procesów, a nie odwrotnie. Wtedy wdrożenie przebiega szybciej i łatwiej, a korzyści są szybko zauważalne. Tak właśnie było w przypadku projektu dla Orange Polska. Tym bardziej cieszy nas fakt, że klienci doceniają wprowadzoną zmianę – komentuje Andrzej Mioduski z Infinite IT Solutions.

- Tablety Samsung gwarantują stabilność zainstalowanego oprogramowania oraz bezpieczeństwo przetwarzanych danych na najwyższym poziomie – zapewnia Marek Pajączkowski z Samsung.

e-Podpisywanie to duża wygoda zarówno dla firmy jak i jej klientów. To całkowicie bezpieczne rozwiązanie, spełniające wymogi obowiązującego prawa.Możliwości jego wykorzystania jest bardzo dużo i można je dostosować do konkretnego biznesu – np. zbierania zgód, protokołów, umów, dokumentów sprzedażowych, obsługowych i wielu innych. Może się sprawdzić zwłaszcza w firmach o rozproszonej strukturze do zadań HR , administracyjnych czy logistycznych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(4)
ok
4 lata temu
podpisanego dokumnetu nie można edytować, poza tym podpisana umowa trafia na wskazany adres e-mail, więc tak jak w przypadku papieru każdy ma taką samą wersję dokumnetu w wersji elektronicznej
bzik
4 lata temu
kazde wykonanie typu komputerowne to po prostu inwigilacja ludzi ZALOZCIE czip ale wytatusie numer- Niewolnixtwo- nie daj sie nabrac na bezgotowkowe czy komuperowe--- potem i tak zostaniesz z niczym---komputery telefony itd----wylacz na noc internet-- niech cie nie podgladaja w sypialni---dzieki internetowi wiedza nawet w ktorym pomieszczenoiu jestes---ha ha MYSLcie ludziska---ci prosci ludzie po wojnie byli madrzejsci od was----wiedzieli co to niewola
ja
4 lata temu
Albo czy ktoś nie zmieni warunków umowy? Bo komputer wszystko przyjmie...
Przekonajcie ...
4 lata temu
Papier jest papierem, cały czas masz nad nim kontrolę bo go widzisz. Przy dzisiejszej skali oszustw elektronicznych i e-podpis nie jest w stu procentach bezpieczny. Skąd wiesz czy nie podpisujesz jeszcze kilka innych umów?!