Notowania

KNF nałożyła kary na byłych członków zarządu Alma Market

Komisja Nadzoru Finansowego ukarała byłych członków zarządu Alma Market - Jerzego Mazgaja i Mariusza Wojdona. Zapłacą kolejno 100 i 80 tys. zł. KNF podkreśla, że kara to efekt "rażącego naruszenia obowiązków informacyjnych".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jerzy Mazgaj ukarany przez KNF. Musi zapłacić 100 tys. zł

KNF nałożyła kary pieniężne na Jerzego Mazgaja i Mariusza Wojdona, byłych członków zarządu Alma Market, za rażące naruszenia obowiązków informacyjnych przez spółkę, w okresie, w którym pełnili oni swoje funkcje - informuje Komisja w komunikacie.

Jerzy Mazgaj będzie musiał zapłacić 100 tys. zł, a Mariusz Wojdon - 80 tys. zł. Mazgaj to polski przedsiębiorca i jeden z najbogatszych Polaków. KNF podkreśla, że decyzja jest konsekwencją wcześniejszego ukarania spółki.

"Według Komisji spółka publiczna rażąco naruszyła obowiązki informacyjne (...) o ofercie publicznej, ponieważ nie ujawniła w skróconym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2016 roku oraz skróconym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2016 roku występowania istotnych niepewności dotyczących zdarzeń lub okoliczności, które mogą nasuwać poważne wątpliwości co do zdolności jednostki do kontynuowania działalności oraz rzetelnych i kompletnych informacji związanych z ryzykiem płynności" - czytamy w komunikacie.

"Komisja podkreśla, że nienależyte wykonywanie przez emitentów obowiązków informacyjnych związanych z publikacją raportów okresowych godzi w dobro szczególnie chronione, jakim jest interes uczestników rynku kapitałowego oraz bezpieczeństwo i przejrzystość rynku kapitałowego" - dodano.

Komisja podkreśla, że maksymalny wymiar administracyjnej kary pieniężnej, jaki mógł zostać nałożony na każdego z ukaranych, wynosił 1 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kara, knf, decyzja knf, alma market, jerzy mazgaj, mariusz wojdon, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2020

sssssa którą chałupę stawia syndyk ?

23-01-2020

egonKNF ,do likwidacji

23-01-2020

EwaW tym kraju karanie,mandaty,domiary to idzie dobrze i Rozdawanie pieniedzy podatnika reszta kupa wielka dziadostwa

Rozwiń komentarze (7)