Notowania

gospodarka polska
03.01.2019 21:47

Konspol oficjalnie przejęty przez amerykańskiego inwestora

Grupa Konspol, największa polska firma w branży drobiarskiej, została przejęta przez amerykański koncern Cargill. - To oznacza dla Konspolu zmianę skali - mówi Kazimierz Pazgan, założyciel firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Zakłady Konspol. Jeden z największych pracodawców w rejonie Nowego Sącza. (Fot: Witold Ziomek)

Wstępne porozumienie o sprzedaży Konspol zawarł z koncernem Cargill we wrześniu. Po otrzymaniu niezbędnych zgód, umowa została sfinalizowana 28 grudnia.

Oficjalnie polska marka jest już zatem w rękach koncernu z USA.

- Cargill jako nowy właściciel, oznacza dla Konspol zmianę skali, ale będąc firmą rodzinną z podobnym podejściem do biznesu, gwarantuje zachowanie tożsamości i docenia wartość zespołu, który budowaliśmy przez lata - mówi Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy Konspol.

Grupa Konspol to największy w Polsce producent drobiu. Co drugi drobiowy burger dostępny w sieciach McDonald's czy KFC pochodzi z Konspolu. Grupa prowadzi zakład produkcji pasz, pięć kompleksów hodowlanych, ubojnię i dwie przetwórnie.

Zgodnie z umową, Cargill przejmuje wszystkie podmioty polskiego producenta i zachowa ciągłość jej marek.

- Znakomity zespół, silne marki produktowe i dotychczasowa dynamika rozwoju pokazują potencjał Konspolu - powiedział Chris Langholz, Prezes Cargill Global Poultry. - Jestem przekonany, że Cargill pomoże jeszcze skuteczniej wykorzystywać te atuty, zwłaszcza na globalnym rynku.

Amerykański koncern Cargill jest właścicielem 29 zakładów na terenie Polski. W sumie zatrudnia 150 tys. pracowników w 70 krajach. Oprócz produkcji żywności zajmuje się też m.in. wytwarzaniem pasz, syropów glukozowych, wyrobów stalowych, powłok chemicznych, nawozów azotowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2019

WładekMięso i jego przetwory należy kupować z małych lokalnych firm. Może sobie firma Konspol działać na globalnym rynku ale ja nigdy nie kupię żadnego … Czytaj całość

04-01-2019

PolakPIS-uary, sprzedadzą całą Polskę Żydom Amerykańskim. To nie jest Polski rząd, to są rezydenci Żydów na Polskę..

04-01-2019

joRepolonizacja po PiSowsku ~amerykańscy Żydzi kupują polskie firmy...

Rozwiń komentarze (10)