Notowania

chiny
29.01.2020 09:27

Koronawirus. British Airways zawiesza wszystkie loty do Chin

British Airways zadecydował o zawieszeniu wszystkich bezpośrednich lotów do i z Chin. Ma to związek z koronawirusem, którego pierwsze przypadki zanotowano już w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
British Airways zawiesił sprzedaż biletów do Chin - na razie do końca lutego

Sytuacja jest dynamiczna, więc nie wiadomo, kiedy loty ponownie zaczną się odbywać. Na tę chwilę nie ma możliwości rezerwowania rejsów do końca lutego.

- Przepraszamy pasażerów za utrudnienia, jednak bezpieczeństwo klientów i załogi jest naszym priorytetem - poinformował przewoźnik.
Klienci, którzy zakupili bilet do Chin, powinni skontaktować się z British Airways w sprawie zwrotu pieniędzy lub zmiany kierunku rejsu.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Chinach. W Europie rosną obawy
Koronawirus. Strach i podejrzenia w Niemczech. Granica słabym punktem Polski

We wtorek odpowiednie służby brytyjskie zaleciły, by obywatele Wielkiej Brytanii zrezygnowali z podróży do Chin, chyba że są one niezbędne.
British Airways nie jest pierwszą linią lotnicza, która w związku z zagrożeniem epidemiologicznym zadecydowała o zmianie w rejsach do Chin. W poniedziałek PLL LOT umożliwił klientom zmianę terminu lotu do Chin albo zwrot kosztów biletów tym pasażerom, którzy w zaistniałych okolicznościach nie chcą do Chin lecieć.

"Podróżni LOT-u mogą zmienić termin rejsu do Chin w miarę dostępnych miejsc, czy też ubiegać się o zwrot kosztów biletu. Ze wskazanej możliwości mogą skorzystać pasażerowie planujący podróż do obu lotnisk w Pekinie w terminie 22 stycznia do 29 lutego 2020 r. na biletach polskiego przewoźnika (z numerem biletu zaczynającym się od 080), które zostały zakupione przed 27 stycznia 2020 roku" - poinformował PAP p.o. rzecznika spółki Michał Czernicki.

Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: chiny, koronawirus, epidemia, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2020

No wreszciePierwsza mądra decyzja

29-01-2020

prof.Glińskii tu jest wspaniała okazja dla naszego narodowego przewoźnika żeby przejął loty do Chin. Można? Można!

29-01-2020

JaroLot już dawno powinien to zrobić

Rozwiń komentarze (3)