Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Koronawirus. British Airways zawiesza wszystkie loty do Chin

3
Podziel się

British Airways zadecydował o zawieszeniu wszystkich bezpośrednich lotów do i z Chin. Ma to związek z koronawirusem, którego pierwsze przypadki zanotowano już w Europie.

British Airways zawiesił sprzedaż biletów do Chin - na razie do końca lutego
British Airways zawiesił sprzedaż biletów do Chin - na razie do końca lutego (iStock.com)
bDmScPaZ

Sytuacja jest dynamiczna, więc nie wiadomo, kiedy loty ponownie zaczną się odbywać. Na tę chwilę nie ma możliwości rezerwowania rejsów do końca lutego.

- Przepraszamy pasażerów za utrudnienia, jednak bezpieczeństwo klientów i załogi jest naszym priorytetem - poinformował przewoźnik.
Klienci, którzy zakupili bilet do Chin, powinni skontaktować się z British Airways w sprawie zwrotu pieniędzy lub zmiany kierunku rejsu.

bDmScPbb

We wtorek odpowiednie służby brytyjskie zaleciły, by obywatele Wielkiej Brytanii zrezygnowali z podróży do Chin, chyba że są one niezbędne.
British Airways nie jest pierwszą linią lotnicza, która w związku z zagrożeniem epidemiologicznym zadecydowała o zmianie w rejsach do Chin. W poniedziałek PLL LOT umożliwił klientom zmianę terminu lotu do Chin albo zwrot kosztów biletów tym pasażerom, którzy w zaistniałych okolicznościach nie chcą do Chin lecieć.

"Podróżni LOT-u mogą zmienić termin rejsu do Chin w miarę dostępnych miejsc, czy też ubiegać się o zwrot kosztów biletu. Ze wskazanej możliwości mogą skorzystać pasażerowie planujący podróż do obu lotnisk w Pekinie w terminie 22 stycznia do 29 lutego 2020 r. na biletach polskiego przewoźnika (z numerem biletu zaczynającym się od 080), które zostały zakupione przed 27 stycznia 2020 roku" - poinformował PAP p.o. rzecznika spółki Michał Czernicki.

Zobacz także: Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDmScPbh
bDmScPbC
KOMENTARZE
(3)
No wreszcie
10 miesięcy temu
Pierwsza mądra decyzja
Jaro
10 miesięcy temu
Lot już dawno powinien to zrobić
prof.Gliński
10 miesięcy temu
i tu jest wspaniała okazja dla naszego narodowego przewoźnika żeby przejął loty do Chin. Można? Można!
bDmScPbD