Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Koronawirus. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z drobną zmianą

7
Podziel się:

Rada Ministrów zaakceptowała uchwałę w sprawie przyjęcia projektu zmiany Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Modyfikacja jest podyktowana trudną sytuacją w rolnictwie związaną z wystąpieniem COVID-19.

Na dodatkową pomoc będzie przeznaczone 273,4 mln euro, czyli ponad 1 mld zł
Na dodatkową pomoc będzie przeznaczone 273,4 mln euro, czyli ponad 1 mld zł (Flickr)

Zasadnicza zmiana Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 polega na wprowadzeniu do tego programu nowego działania: "Wyjątkowe tymczasowe wsparcie dla rolników i MŚP szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19" – czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Pomoc przeznaczona będzie dla rolników, którzy ponieśli straty finansowe w związku z wybuchem epidemii koronawirusa.

Nowe działanie będzie jednorazowym i nadzwyczajnym mechanizmem wsparcia, będącym odpowiedzią na problemy związane z płynnością finansową rolników i zachowaniem ciągłości działalności rolniczej.

Zobacz także: Obejrzyj: Rolnicy a sklepy. "Najwięcej marży zostaje w supermarketach"

Wsparcie przeznaczone będzie dla gospodarstw prowadzących produkcję w sektorach, które w największym stopniu zostały dotknięte skutkami COVID-19. Chodzi o bydło mięsne, krowy (mleko), trzodę chlewną, owce, kozy, drób rzeźny i nieśny oraz uprawę roślin ozdobnych.
Pomoc będzie miała formę ryczałtu wypłacanego w zależności od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej i ma na celu częściową rekompensatę utraconego dochodu, w związku z wystąpieniem pandemii koronawirusa.

Na nowe działanie zostanie przeznaczone 273,4 mln euro, czyli ponad 1 mld zł.

Jednocześnie w parlamencie procedowana jest ustawa, która pozwoli na wypłacenie tego wsparcia jeszcze w tym roku.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Również na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu budżetu państwa na rok 2021, propozycję średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok 2021 oraz informację o prognozowanych wielkościach makroekonomicznych. Wielkości te stanowią podstawę do opracowania projektu ustawy budżetowej na rok 2021. Więcej na ten temat piszemy tu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
ouyg
4 lata temu
Rolnicy ponieśli straty?????? I dla tego sami podnieśli ceny ziemniaków, zboża, owoców, warzyw itd. Durny rząd da im dopłaty. A ja zwykły człowiek mam płacić za wszystko bo mnie żadne straty nie dotyczą????? Nie jestem rolnikiem, pracodawcą, nie mam dzieci w wieku szkolnym, górnikiem, nie mam ośrodka wypoczynkowego, nie jestem posłem, nie mam w rodzinie księdza - ALE MAM ICH WSZYSTKICH UTRZYMAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!
pietro434
4 lata temu
no tak to normalne . na wsiach koronawirusa jest najwięcej
gosc
4 lata temu
Nie jestem rolnikiem tylko robotnikiem.Też chcę wsparcie z powodu pandemii,drożyzny artykułów spożywczych,rekompensaty za spożywanie kaszy z raundapem,wyrobów mleko podobnych,mięsa z anybiotykami.
DS
4 lata temu
Komuna wszystko wykończy. Zabieramy jednym, by dać drugim, jakaś grypa jest dobrym pretekstem, by budować eurokomunę. Znieść ograniczenia i biurokrację w rolnictwie, każdy sobie będzie mógł założyć gospodarstwo, konkurować na rynku i wtedy powstanie więcej jedzenia, cena się obniży. A teraz są monopole, mniejszym się daje z kieszeni tych co np głodni chodzą żeby się nie rozwijali i w efekcie będzie coraz gorzej, mniej jedzenia i gorszej jakości. CZEREŚNIE po 50zł/kg! Niewolniku, pracujesz za 5 kg czereśni dziennie xD To niewolnik w starożytnym Egipcie budując piramidy miał więcej xD
Suchy deszcz ...
4 lata temu
Zupki Kuronia zapobiegły wówczas buntom.