Trwa ładowanie...
bDIrNFDp

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Umowy cywilnoprawne. "Nie ma żadnego zabezpieczenia"

Kto zapłaci za osobę na umowie cywilnoprawnej, która chce zająć się dzieckiem? Ekspertka nie pozostawia złudzeń: - Taka osoba nie ma żadnego zabezpieczenia. To dotyczy wielu osób, także samozatrudnionych i przedsiębiorców. Mam nadzieję, że przy zmianie specustawy ws. koronawirusa zostanie to uwzględnione - mówiła prof. Monika Gładoch.

12-03-2020
Tranksrypcja:mam umowę zlecenie i dziecko nie ma z kim zostać co z osobam...
rozwiń
brutalnie o żadnego to jest dla ubezpieczonego pracownika dlatego że specustawa w artykule czwartym
stanowi o zwolnieniu od pracy i
to jest dedykowane samozatrudnienie umowa cywilnoprawna już nie i samozatrudnieni nie i przedsiębiorcy
tak że nie pamiętają o tym że biznesmeni też mają dzieci i
to jest problem który przecież będzie dotyczył bardzo dużej grupy liczba osób Miejmy nadzieję Ja mam
taką gdzieś skrycie nadzieję że może przy zmianie tej ustawy A podobno ma być zmieniona niebawem
to zostanie uwzględnione
80 reakcji
23
18
39
Podziel się
Komentarze (39)
12-03-2020
Zosia Samosia
Pracę powinno się świadczyć na tych samych warunkach cywilno-prawnych dla każdego a nie kilka typów umów dających różną ochronę lub żadnej. Do tego niestety doprowadziły...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (39)
bDIrNFDB
KOMENTARZE
(39)
Zosia Samosia
12 miesięcy temu
Pracę powinno się świadczyć na tych samych warunkach cywilno-prawnych dla każdego a nie kilka typów umów dających różną ochronę lub żadnej. Do tego niestety doprowadziły wszystkie rządy nie zależnie od maści...
Zaniepokojona
12 miesięcy temu
A co z osobami na umowie o pracę, jak im miejsce pracy zamknęli? Tak jak mnie ?
KK12
12 miesięcy temu
Rozdawnictwo kasy, bezsensowne obniżanie niektórych podatków, idiotyczne zarządzenia pod dyktando Związków Zawodowych, obciążanie dodatkowymi kosztami i obowiązkami przedsiębiorców spowodowało gigantyczny dług Państwa i Samorządów (o czym się nie mówi głośno). Wzrost PKB opierał się tylko na konsumpcji a nie na wzroście inwestycji i rozwojowi przedsiębiorstw. Ta epidemia spowoduje, że Państwo i Samorządy zadłużą się jeszcze bardziej co będzie skutkowało wygaszeniem prawie wszystkich inwestycji. A to z kolei doprowadzi olbrzymią ilość firm do likwidacji.
bDIrNFDT
Hanwczka
12 miesięcy temu
Jeżeli umowa cywilno-prawna jest w pełni oskładkowana, przysługują wszystkie świadczenia. Od 26 roku życia umowy cywilno-prawne z mocy ustawy podlegają oskładkowaniu. Składka chorobowa jest dobrowolna i zależy od decyzji pracownika.Jeśli jej nie płaci, nie ma prawa do świadczeń. W tej sytuacji ktoś nie płaci składek, a chce dostać świadczenie? A niby skąd pieniądze?
Amelka
12 miesięcy temu
Niestety nie jesteśmy przygotowani na takie kataklizmy. Nie potrafimy się szybko zjednoczyć i działać zdalnie, zawsze znajdziemy jakąś wymówkę żeby się usprawiedliwić. Żałosne.
...
Następna strona