Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Hiszpanii. Hotelarze zapłacą za testy turystów z Wielkiej Brytanii, byle tylko ci nie odwoływali wyjazdów

Brytyjscy turyści odwołują wakacje w Hiszpanii po tym, jak rząd ogłosił, że po powrocie czeka ich obowiązkowa kwarantanna. Hiszpanie oferują, że na własny koszt przeprowadzą wyjeżdżającym testy, byle tylko Brytyjczycy nie rezygnowali z urlopu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Brytyjscy turyści odwołują wakacje po tym, jak rząd w Londynie ogłosił, że po powrocie czeka ich obowiązkowa kwarantanna

Hiszpańska branża turystyczna wierzyła, że jakoś jeszcze się uda ten sezon uratować. Po tym, jak ostatnie tygodnie przyniosły niepokojące informacje o wzroście zachorowań w niektórych regionach, stanęło to pod znakiem zapytania. Jednak prawdziwym ciosem dla branży okazała się decyzja Wielkiej Brytanii, by turyści powracający z Hiszpanii objęci zostali obowiązkowa 14-dniowa kwarantanną.

Koronawirus a wakacje 2020. Niektóre kraje nie otworzyły granic
Koronawirus a wakacje 2020. Na jakich zasadach można podróżować do krajów UE?

Hiszpańscy hotelarze od razu zobaczyli w swoich systemach rezerwacyjnych, że Brytyjczycy wcale nie mają zamiaru obowiązkowo siedzieć w domu i po prostu odwołują wyjazdy. Chcąc ratować sytuację, hiszpańska organizacja turystyczna CEHAT zaproponowała, że zapłaci za testy na obecność koronawirusa u wszystkich turystów wylatujących do Wielkiej Brytanii – informują hiszpańskie media, m.in. Majorca Daily Bulletin.

Jednocześnie nazwała pomysł obowiązkowej kwarantanny "głupim" i "nielogicznym".

Obejrzyj: Polacy skracają wakacje. Urlop raptem na kilka dni

Obowiązkowa kwarantanna dotyczy powracających z Hiszpanii kontynentalnej i wysp. W niedzielę rząd Hiszpanii poinformował, że rozpoczął negocjacje z władzami Wielkiej Brytanii w sprawie zmiany tych przepisów. Pewnym kompromisem może być przynajmniej zwolnienie z kwarantanny powracających z Wysp Kanaryjskich oraz Balearów, ale finał rozmów jest trudny do przesądzenia.

Koronawirus Irlandia. Obowiązek kwarantanny dla Brytyjczyków
Koronawirus. Irlandia wprowadziła obowiązek kwarantanny dla obywateli Wielkiej Brytanii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2020

Hola.Que tal?To nic nie da gdyż W.Brytania właśnie wprowadziła obowiązkową kwarantanne 14 dni dla przyjeżdżających.

28-07-2020

OleUwielbiam klimat hiszpanii może w przyszłym roku, odwołają już te gigantyczne kłamstwo w które wszyscy już uwierzyliśmy.

28-07-2020

EDFTAK SIĘ ROBI POLITYKĘ A NIE TAK JAK W POLSCE RZĄD FINANSUJE UKRAIŃCOM TESTY NA WIRUSA.BRAWO UK

Rozwiń komentarze (5)