Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Japonii. Sytuacja gospodarcza wciąż się pogarsza

11
Podziel się

Japończycy to ludzie z natury wyważeni i trzymający emocje na wodzy. Gdy więc rząd pisze, że gospodarka znajduje się w "wyjątkowo trudnej sytuacji", a jej kondycja "szybko się pogarsza", to można to odczytywać jako alarm najwyższego stopnia.

bEqkOvdx

O trudnej sytuacji napisał w komunikacie rząd premiera Shinzo Abe. Obniżone zostały oczekiwania odnośnie wydatków konsumpcyjnych, produkcji, zysków przedsiębiorstw i rynku pracy. W prognozie stwierdzono, że z powodu pandemii przez dłuższy czas będą utrzymywać się wyjątkowo ciężkie warunki – czytamy w "Pulsie Biznesu".

Część analityków szacuje obecnie, że japońska gospodarka skurczy się w bieżącym kwartale o ponad 20 proc.

Po tym, jak liczba zdiagnozowanych przypadków zarażenia koronawirusem w Japonii wzrosła powyżej 12 tys., premier Shinzo Abe rozszerzył stan wyjątkowy na cały kraj.

bEqkOvdz
Zobacz także: Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki, co dalej? "Musimy nauczyć się nowej normalności"
bEqkOvdF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

bEqkOvea
KOMENTARZE
(11)
ryba
rok temu
w japoni -20% a u nas geniusze niedouczeni -0,5%
Tokis
rok temu
A w Polsce Pisowcy luzuja kraj bo kasy im brakuje ://
fergusson
rok temu
Bozia się gniewa i Nas ukarała. Nie płacimy 10% podatku na kościół, nie posyłamy jako ofiary dla bóstwa swoich dzieci naszym (rzyć) przepraszam, duszpasterzom, nie uciekamy w popłochu jak zwykłe małpy, gdy przyjeżdża biskupi pomazaniec boży, a tak na wszelki wypadek powinniśmy je też obrzezywać, bo tak nakazuje religijne prawo.
bEqkOveb
MARIOLKA
rok temu
BOŻE CHROŃ NAS PRZED PO
G20
rok temu
Ludzie co za maasakra z tym straszenie ludzi. W Japonii jest 125mln mieszkańców A zachorowań mają prawie tyle co w Polsce A Polska ma niecałe 40ml ludności a zachorowań ponad 10tys . Jaka skala, jakie porównanie że gospodarka japońska w kryzysie....co za bzdury