Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
06.06.2020 19:57

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko w Polsce. 62 osoby w ciągu doby

Zakażonych koronawirusem przybywa nie tylko na Śląsku. Nowe ognisko zakażeń jest także w woj. łódzkim. Odnotowano tam w ciągu ostatniej doby aż 62 nowe przypadki infekcji SARS-CoV-2. W sobotę padła rekordowa liczba nowych przypadków COVID-19 w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko w Łódzkiem

Zdecydowana większość nowych przypadków w województwie łódzkim ma związek z fabryką lodów i mrożonek w Działoszynie w powiecie pajęczańskim, gdzie zakażonych jest ok. 60 pracowników.

Koronawirus w fabryce lodów i mrożonek w Działoszynie w Łódzkiem początkowo został wykryty u jednej pracownicy. Kobieta z objawami grypy poszła do lekarza. Po szczegółowych badaniach okazało się, że jest zakażona wirusem SARS-CoV-2.

Inspekcja sanitarna w Działoszynie skierowała 279 osób z otoczenia zarażonych na kwarantanne. Właściciele fabryki lodów i mrożonek postanowili sfinansować testy na koronawirusa dla członków zespołu, którzy mieli kontakt z zakażoną kobietą.

W fabryce lodów i mrożonek w Działoszynie pracuje ponad 500 osób. Fabryka w Działoszynie nie przerwała produkcji. Zaplanowano pełną dezynfekcję obiektu. Sanepid zapewnia, że mrożonki nie stanowią zagrożenia dla klientów - informuje TVN24.

Liczba zakażonych wciąż rośnie. W Polsce odnotowano w ciągu ostatniej doby rekordową liczbę nowych przypadków - 576. Najnowsze przypadki dotyczą województw śląskiego (156, wszyscy z KWK Zofiówka), łódzkiego (62), mazowieckiego (47), wielkopolskiego (27), małopolskiego (10), dolnośląskiego (7), opolskiego (5), podkarpackiego (1), podlaskiego (1) i pomorskiego (1).

Łącznie odnotowano w ciągu ostatniej doby aż 576 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Większość z nich na Śląsku - w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Testy wypadły tam pozytywnie aż u 346 osób.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2020

DomiA czego się spodziewali że jak przestaną o nim mówić to zniknie ha ha . PiS jest gorszy niż cov .

06-06-2020

bialyZamknac wszystkie kopalnie na 2 miesiace i bedzie spokuj

06-06-2020

ABCwęgiel w polski najdroższy na świecie dlatego pilnie przed wyborami należy wstrzymać wydobycie , po wyborach zacznie się ABC

Rozwiń komentarze (12)