Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jgt
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko w Polsce. 62 osoby w ciągu doby

12
Podziel się

Zakażonych koronawirusem przybywa nie tylko na Śląsku. Nowe ognisko zakażeń jest także w woj. łódzkim. Odnotowano tam w ciągu ostatniej doby aż 62 nowe przypadki infekcji SARS-CoV-2. W sobotę padła rekordowa liczba nowych przypadków COVID-19 w Polsce.

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko w Łódzkiem
Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko w Łódzkiem (Agencja Gazeta)
bEpxyQzV

Zdecydowana większość nowych przypadków w województwie łódzkim ma związek z fabryką lodów i mrożonek w Działoszynie w powiecie pajęczańskim, gdzie zakażonych jest ok. 60 pracowników.

Koronawirus w fabryce lodów i mrożonek w Działoszynie w Łódzkiem początkowo został wykryty u jednej pracownicy. Kobieta z objawami grypy poszła do lekarza. Po szczegółowych badaniach okazało się, że jest zakażona wirusem SARS-CoV-2.

Inspekcja sanitarna w Działoszynie skierowała 279 osób z otoczenia zarażonych na kwarantanne. Właściciele fabryki lodów i mrożonek postanowili sfinansować testy na koronawirusa dla członków zespołu, którzy mieli kontakt z zakażoną kobietą.

bEpxyQzX

W fabryce lodów i mrożonek w Działoszynie pracuje ponad 500 osób. Fabryka w Działoszynie nie przerwała produkcji. Zaplanowano pełną dezynfekcję obiektu. Sanepid zapewnia, że mrożonki nie stanowią zagrożenia dla klientów - informuje TVN24.

Liczba zakażonych wciąż rośnie. W Polsce odnotowano w ciągu ostatniej doby rekordową liczbę nowych przypadków - 576. Najnowsze przypadki dotyczą województw śląskiego (156, wszyscy z KWK Zofiówka), łódzkiego (62), mazowieckiego (47), wielkopolskiego (27), małopolskiego (10), dolnośląskiego (7), opolskiego (5), podkarpackiego (1), podlaskiego (1) i pomorskiego (1).

Łącznie odnotowano w ciągu ostatniej doby aż 576 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Większość z nich na Śląsku - w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Testy wypadły tam pozytywnie aż u 346 osób.

bEpxyQAy
KOMENTARZE
(12)
Aneta
rok temu
Ja myślę, że niektórzy dopiero w październiku załapią, że wirus jest GROŹNY.
Yyy
rok temu
walić ten cyrk z grypą
Realnie myślą...
rok temu
Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie zamknąć te województwa - zaraz wszyscy rozjadą się na wakacje po Polsce...
bEpxyQAz
Ech
rok temu
Mogliby napisac dokladniej, czy ciazko przechodza, czy bezobjawowo? Bo jesli bez to komu to przeszkadza?
łamigłówka
rok temu
Ile kosztuje wyprodukowanie 1/2kilograma virusa w bioreaktorze, czyli metalowej bańce?