Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Krzywa zachorowań w Polsce bardziej płaska niż w Europie. Ale właśnie przegoniliśmy Koreę Płd.

194
Podziel się:

Krzywa zachorowań na COVID-19 w Polsce jest bardziej płaska niż w przypadku dużych krajów europejskich – oceniają analitycy z PKO BP. Jednak właśnie „przegoniliśmy” Koreę Południową.

Dzienna liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w Polsce wydaje się wykazywać tendencję spadkową.
Dzienna liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w Polsce wydaje się wykazywać tendencję spadkową. (pixabay, WP, pixabay)

Krzywa zachorowań w Polsce jest nieco bardziej płaska niż krzywe dla Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Oznacza to, że przyrost nowych zachorowań jest wolniejszy niż we wspomnianych krajach.

Wyraźnie widać, że krajem, któremu udało się zapanować nad rozprzestrzenianiem się epidemii jest Korea Południowa, dla której krzywa jest wypłaszczona. Oznacza to, że nowych zachorowań w tym kraju jest dużo mniej niż w początkowej fazie epidemii, czego niestety jeszcze nie można powiedzieć o krajach Europy zachodniej ani o Polsce.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę ludności i uwzględnimy dane dotyczące liczby zachorowań na milion obywateli, to Polska również wypada lepiej niż Europa Zachodnia czy USA. Widać jednak, że właśnie przegoniliśmy pod tym względem Koreę Południową.

Korea Południowa po pierwszych wzrostach liczby zachorowań potrafiła znacznie ograniczyć problem.

W szczytowym momencie, na przełomie lutego i marca, w tym kraju pojawiało się ponad 800 nowych przypadków w ciągu zaledwie 24 godzin. Środki bezpieczeństwa, które wprowadził kraj, przyniosły jednak skutek: liczba nowych zachorowań konsekwentnie się zmniejsza.

Eksperci z PKO BP zwracają też uwagę, że chociaż liczba zgłoszonych przypadków COVID19 w Polsce wynosi już ok. 7.000, dzienna liczba nowych przypadków wydaje się wykazywać tendencję spadkową.

Według danych z 14 kwietnia w Polsce na koronawirusa zachorowało już 7.049 osób. Zmarło 251 osób, a 618 wyzdrowiało.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(194)
Marcin
4 lata temu
W czasie świąt zmniejszono liczbę badań gdyby liczba testów pod kątem korona wirusa rosłą codziennie to i liczb chorych by wzrosła a tak to nie wiadomo a liczba testów na milion mieszkańców u nas jest mniejsza niż w większości krajów europy i to mniej niż w Białorusi z której tak się śmialiśmy .
Marcin
4 lata temu
W czasie świąt zmniejszono liczbę badań gdyby liczba testów pod kątem korona wirusa rosłą codziennie to i liczb chorych by wzrosła a tak to nie wiadomo a liczba testów na milion mieszkańców u nas jest mniejsza niż w większości krajów europy i to mniej niż w Białorusi z której tak się śmialiśmy .
tak, jasne!
4 lata temu
zero testów i kwalifikowanie większości zgonów z innych przyczyn niż covid-19, oto ta rzekomo "płaska" krzywa wzrostu zachorowań. Nawet jak ktoś umrze na chodniku to przed 10 maja pisowcy będą twierdzić, że się poślizgnął na oblodzonej nawierzchni...
harry
4 lata temu
Wykres w skali logarytmicznej (przy podstawie 10) bardzo słabo obrazuje zjawisko. Wypłaszczanie jest naturalnym zjawiskiem. Ukośna linia prosta byłaby tragiczna, bo narastanie w okresie byłoby 1, 10, 100, 1000, 10000 , 100000 itd .
Kek.
4 lata temu
Panie Redaktorze< Pisze Pan z satysfakcją, że przegoniliśmy Koreę, ale zapomniał Pan dodać, że to wina Kaczyńskiego. Pozdrawiam
...
Następna strona