Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kupowanie w sieci będzie łatwiejsze. Senat przyjął ustawę o UOKiK

8
Podziel się

Szersze uprawnienia prezesa UOKiK, ale jednocześnie łatwiejsze zakupy w internecie - to główne założenia nowelizacji ustawy o Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą jednomyślnie przyjął Senat.

Senatorowie poparli zmiany w ustawie o UOKiK
Senatorowie poparli zmiany w ustawie o UOKiK (East News)
bDUEZMSt

W tej kwestii w Senacie zapanowała niemal całkowita jednomyślność. Za przyjęciem nowelizacji było 85 senatorów, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu.

Nowelizacja to przede wszystkim implementacja unijnych przepisów dotyczących geoblokowania. Mają one zapobiegać dyskryminacji konsumentów w sieci. Chodzi o sytuację, gdy obywatel jednego kraju chce kupić coś w innym kraju.

Do tej pory zdarzało się, że w takich przypadkach nie było to możliwe ze względu na tzw. mechanizm geolokalizacji.

bDUEZMSv

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Przepisy dają również większą dowolność prezesowi UOKiK w kontekście zarządzania delegaturami. Podstawą prawną będzie tu zarządzenie premiera, a nie - jak do tej pory - ustawa.

bDUEZMSB

To nie podobało się posłom i senatorom opozycji, którzy wskazywali, że zmiany organizacyjne mogą prowadzić do zwolnień pracowników delegatur. UOKiK odpierał te zarzuty.

Dzieki zmianom w prawie prezes UOKiK będzie miał szersze uprawnienia. W niektórych przypadkach otrzyma bowiem dostęp m.in. do tajemnicy skarbowej i bankowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUEZMSW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
henryk
2 lata temu
Nawet tu LGBT? Co za okropni ludzie finansują te kampanie? Chyba wiem którzy.
ja
2 lata temu
często wydajemy na gadżety i bzdety, które tracą na wartości.. No ale jak chce się mieć najnowsze modele, być modnym i cool, to trzeba płacić. Kolejne samochody, telewizory, telefony i inne zabawki… Co innego, gdy nas stać, ale od małego kształtowany jest konsumpcjonizm, rywalizacja na ubrania, telefony i gadżety..Na pokaz wystawne śluby, chrzciny, komunie… Przeczytajcie sobie ksiazke „Emerrytura nie jest Ci potrezbna” jasno wyjaśnia się tam jak kupno pseudopotrzebnych nam rzeczy wpływa destrukcyjnie na nasz majątek ale też jak osiągnąć finansową wolność.
ble ble
2 lata temu
A będą tęczowe kubeczki :)
bDUEZMSX
rurwury wszys...
2 lata temu
łączą się w tandemy przeciwko nam, biedni sfrustrowani manipulowani ludzie cóż oni mogą oprócz pedałowania
Ja
2 lata temu
Za 447 byli prawie wszyscy zdrajcy Polski