Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
loty
13.03.2020 23:03

Linie lotnicze odwołują loty z polskich lotnisk. Pierwsze komunikaty po decyzji o zamknięciu granic

Premier Morawiecki ogłosił w piątek wieczorem, że od niedzieli od północy Polska zamyka swoje granice dla obywateli innych państw. W konsekwencji wstrzymane zostaną wszystkie międzynarodowe loty i połączenia kolejowe. Przewoźnicy latający z polskich lotnisk wystosowali pierwsze komunikaty dotyczące odwołanych lotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
LOT zawiesza wszystkie loty na najbliższe 10 dni

LOT

– W związku z decyzją polskiego rządu o zawieszeniu międzynarodowych połączeń lotniczych, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, z dniem 15 marca 2020 roku wszystkie połączenia LOT-u wykonywane zarówno z Polski, jak i z Węgier zostaną wstrzymane na okres 10 dni – oświadczył LOT.

Część lotów narodowy przewoźnik zawiesił na dłuższy czas. To przede wszystkim rejsy do USA, które zamknęły swój teren dla obywateli strefy Schengen na 30 dni.

To następujące rejsy:

Warszawa - Oslo - rejsy zawieszone od 13 do 27 marca 2020,
Warszawa - Pekin - rejsy zawieszone do 25 kwietnia 2020,
Budapeszt - Seul - rejsy zawieszone do 8 kwietnia 2020,
Warszawa - Mediolan - rejsy zawieszone do 3 kwietnia 2020,
Warszawa - Wenecja - rejsy zawieszone do 3 kwietnia 2020,
Warszawa - Londyn-City - rejsy zawieszone do 24 kwietnia 2020,
Budapeszt - Londyn-City - rejsy zawieszone do 24 kwietnia 2020,
Kraków - Bukareszt - rejsy zawieszone do 24 kwietnia 2020,
Warszawa - Zaporoże - rejsy zawieszone do 24 kwietnia 2020,

- Wprowadzamy nową zasadę, jeśli nie jesteś obywatelem naszego kraju, to nasza granica jest zamknięta - mówił na specjalnej konferencji minister Kamiński.
Koronawirus w Polsce. Rząd przywraca granice z państwami UE i zamyka je dla cudzoziemców

Ryanair

Ryanair nie poinformował dotąd o odwołaniu lotów. Wieczorem linia wydała natomiast komunikat dotyczący zniesienia opłat za zmianę rezerwacji.

Irlandzki przewoźnik poinformował, że pasażerowie, którzy wykupili loty mające planowo odbyć się między piątkiem 13 marca a wtorkiem 31 marca, mogą bez dodatkowych kosztów zmienić datę lotu. Jeśli nowy wybrany przez nich lot jest droższy od wcześniej wykupionego, będą musieli dopłacić różnicę. Pasażerowie, których lot został odwołany (np. rejs do Włoch) mogą, zgodnie z ogólnymi zasadami, liczyć na zwrot pełnej ceny biletu lub wystąpić do przewoźnika o znalezienie alternatywnego lotu.

Podkreślmy to wyraźnie: bez dodatkowych opłat daty wylotów mogą zmieniać tylko pasażerowie mający wykupione rezerwacje na loty w okresie do 31 marca.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Lukasz Szumowski
Koronawirus w Polsce. Zapadła decyzja o częściowym zamknięciu galerii handlowych

Easy Jet

Również linia EasyJet zdecydowała się na zniesienie opłat za dokonywanie zmian w rezerwacji. Już w czwartek, a więc uprzedzając decyzję polskiego rządu, linia rozesłała pasażerom stosowną informację.

Wizz Air

Wzorem Easy Jet i Ryanaira nie poszedł Wizz Air. Węgierska linia nie zezwoliła pasażerom na bezpłatną zmianę rezerwacji.

W komunikacie wysłanym węgierskiemu magazynowi "Utazomajom" Wizz Air poinformował, że raczej nie ma co się spodziewać takiej zmiany, bo "nie mieści się on w modelu biznesowym linii typu ultra low-cost". Jednocześnie węgierska linia zachęca wszystkich pasażerów do kupowania biletów z dodatkową opcją Wizz Flex, która pozwala na wprowadzanie zmian w rezerwacji – informuje serwis Fry4Free.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: loty, koronawirus, gospodarka, wiadomości, transport
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2020

BartosMoja noga nigdy nie stanie w linii Wizzair jeśli nie zrobią tego co inne linie lotnicze - dawno kupiłem bilety i stracę pieniądze. To jest siła … Czytaj całość

13-03-2020

CondorNiemiec płakał jak sprzedawał....frajerzy.

14-03-2020

Wiesoo11O.K. Ryanair proponuje zmianę rezerwacji. Jak mogę przewidzieć w obecnej chwili na kiedy i za ile? KPINA!

Rozwiń komentarze (4)